Пам’ятаємо Героїв Крутів

kruty_ZIK_nlo_1

Рівно 100 років тому, понад півтисячі українських студентів, захищаючи Київ, вступили у нерівний бій з більшовиками. Вшановуючи пам’ять героїв – на інформаційних годинах учні школи пригадали оборонців української державності – героїв Крутів. Учні 8-х класів разом з вчителем історії Парначовою Н.В. переглянули відеофільм «Герої Крут» та спробували відповісти на питання «Бій під Крутами – це подвиг чи трагедія?». Учні 10-А класу (класний керівник Кононекно Т.Г.) відвідали міську бібліотеку ім. Л. Українки, де стали учасниками відкритої лекції «Бій під Крутами: відомі й невідомі сторінки». Літературну композицію присвячену майже одноліткам, для своїх однокласників підготували учні 9-А та 9-Б класів. Для сучасного покоління школярів подвиг їх ровесників є прикладом у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

До відома. Бій під Кру́тами відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків. У бою під Крутами юнаки призупинили наступ противника. Радянське військо втратило боєздатність на чотири дні.