Набір до школи

До уваги батьків майбутніх першокласників!
У зв’язку із загальнодержавним карантином терміни набору учнів до школи змінюються, про що буде вказано додатково. Слідкуйте за оголошеннями.

Пункт І статті 13  Закону України “Про освіту” та розділу ІІ статті 6 пунктів 2,3 Закону України «Про загальну середню освіту» гарантує право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа. Але це не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

Право першочергового зарахування до закладу освіти мають мешканці території обслуговування. Також батьки (опікуни) мають право подати документи до будь-якої школи за вибором для зарахування на вільні місця.

Якщо кількість дітей з правом першочергового зарахування перевищує спроможність закладу освіти, орган управління освіти має невідкладно запропонувати на вибір батьків заклади, максимально наближені до місця проживання дітей/батьків, та сприяти зарахуванню до обраних батьками закладів.

Як виглядає процедура вступу до школи

Подати документи для зарахування до школи потрібно до 31 травня.

Один з батьків має подати такі документи (і пред’явити оригінал):

- заяву визначеного зразка;
- копію свідоцтва про народження дитини;
- копію або оригінал медичної довідки №086-1/о;
- копію або оригінал висновку ІРЦ або ПЧПК (за наявності).

Документи, які пред’являють батьки

Потрібно буде надати копію одного з документів одного з батьків для підтвердження місця проживання.

1. Паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні);
2. Довідка про реєстрацію місця проживання/перебування;

Результати зарахування

До 1 червня (включно) зараховуються до школи:

- діти, що мають право на першочергове зарахування;
- братики/сестрички учнів закладу;
- діти працівників навчального закладу;
- випускники садочка, якщо такий є на території обслуговування закладу.

Упродовж 2 днів на стенді та сайті школи або органу управління закладом оприлюднюється така інформація:

- список зарахованих учнів (прізвища);
- інформація про кількість вільних місць і прізвища дітей, які претендують на вільні місця;
- оголошення про дату, час, місце і спосіб проведення жеребкування.
- наказ про утворення конкурсної комісії у складі З осіб для проведення жеребкування.

Відбір на вільні місця шляхом жеребкування відбуватиметься з 5 по 10 червня.

До 15 червня повинен бути наказ про зарахування на вільні місця. Для цього до 15 червня батькам потрібно надати оригінали документів та довідку закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає дитина, про те, що ця дитина відрахована з цього закладу або не була зарахована до нього ( в межах населеного пункту).

Після 15 червня – зарахування на вільні місця у порядку надходження відповідних заяв. Зарахування дітей до початку і впродовж навчального року здійснюватиметься виключно на вільні місця.

Правила зарахування дітей до школи наказ №367 від 16.04.2018 розміщений за посиланням