Наша історія
В самому центрі міста, за одними джерелами у 1897 р., а за іншими у 1905 р., почала працювати однокласна церковно-приходська школа для дівчаток, розташована на нинішній вул. Байди Вишневецького. Це був одноповерховий будинок з пічним опаленням і кількома класними кімнатами. Ця школа не відповідала вимогам міщан того часу і тому, по нинішній вулиці Т. Г. Шевченка було добудовано одноповерхове приміщення двокласної церковно-приходської школи, яка з’єдналась з попереднім приміщенням по вул. Байди Вишневецького. Так розпочалась історія школи № 3. Ціле століття формувалась її історія. Змінювались назви школи, її статус, учні приходили і навчались. Але трапилась прикра нагода для того, щоб у центрі міста, на той час вже обласного центру, з’явилась нова школа, швидко побудована, після пожежі змінилась і її адреса. Більше як півстоліття працювала школа на колишній соборній площі. Пройшла шлях від початкової до спеціалізованої школи, і з вересня 2003р. розпочала нову сторінку в своїй історії.
З 1968 р. за наказом Міністерства освіти УРСР Черкаській середній загальноосвітній школі №3 присвоєно звання Героя Радянського Союзу В. М. Молоткова. До сьогодення всі учні школи гордо несуть ім’я «молотковців», бо щорічно 14 грудня на урочинах, присвячених дню визволення міста Черкаси від німецько-фашистських загарбників, першокласників приймають до своєї сімї з гордим йменням – «молоткові».
Ще з далеких на сьогодні 70-х років школа мала спеціалізацію, яка відповідала тоді промисловому розвитку міста, – хімія. І кожен випускник школи разом з атестатом одержував ще й інший документ – свідоцтво хіміка-лаборанта хімічної промисловості.
Розвивалась школа, міняла свій статус, але не змінювався профіль поглибленого навчання наших учнів. Серед наших випускників неодноразові переможці Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, переможці Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт Малої академії наук України.
Педагогічний колектив складається з 51 вчителя, з яких 24 вчителя вищої категорії, спеціалістів І категорії – 12, спеціалістів ІІ категорії – 9 та 6 спеціалістів. 9 вчителів мають звання «Учитель-методист», 8 вчителів – звання «Старший вчитель», 4 вчителів мають знак «Відмінник освіти України».
За останнє півстоліття директорами школи були:
- Хотинський Леонід Іванович (1944-1945 р. р.)
- Ткаченко Григорій Григорович (1945-1947 р. р.)
- Лушпіган Пилип Никонович (1947-1951 р. р.)
- Галета Ілля Григорович (1951-1961 р. р.)
- Кузьміна Людмила Дмитрівна (1961-1973 р. р.)
- Лисенко Наталія Степанівна (1973-1986 р. р.)
- Чужиков Віктор Іванович (1986-1987 р. р.)
- З 25 серпня 1987 року незмінним директором школи є Ткаченко Тетяна Єгорівна.
Наші учні беруть активну та успішну участь у Всеукраїнських та міжнародних проектах та освітніх програмах, екологічних проектах. Позакласна діяльність представлена великою кількістю гуртків за інтересами, шкільними святами і конкурсами. Активно діють академічна рада, дитяче об’єднання «Країна пригод», дебат-клуб «Status», євроклуб «Співдружність», волонтерський клуб «Вектор», працює сайт школи.
Сьогодні школа змінюється, оновлюється, осучаснюється. І історія її триває.
Повна історія школи № 3 знаходиться тут: Третя в потоці історії І частина
Повна історія школи № 3 знаходиться тут: Третя в потоці історії ІІ частина