Правила поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому

1. При оголошенні повітряної тривоги вчитель припиняє заняття і координує учнів у класі/на подвір’ї. Вони мають швидко залишити кабінет. Після цього вони евакуюються до укриття.
2. Відповідальні особи при цьому мають перебувати у захисній споруді або поруч із нею, щоб допомагати у регулюванні швидкого руху учнів до укриття;
3. Обов’язковою є присутність в укритті медичного працівника, який за потреби буде готовий швидко надати допомогу;
4. В укритті учні мають зайняти свої місця, а вчитель – перевірити наявність всіх школярів;
5. Під час повітряної тривоги педагоги мають стежити за тим, щоб в укритті не утворювалася паніка і за потреби – заспокоювати дітей та інших. Класні керівники та вчителі здійснюють необхідну підтримку, заходи для комфортного та спокійного перебування в укритті.
6. Діти повинні перебувати в укритті до закінчення повітряної тривоги, навіть якщо час уроків вже завершився.
7. Після сигналу «Відбій тривоги» класні керівники слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриттів здійснювався колонами або групами.
Разом із цим, вчителі повинні:
• знати де розташовується укриття;
• володіти інформацією щодо порядку дій в разі повітряної тривоги та евакуації;
• заздалегідь розподілити кількість людей, які можуть розміщатися в укритті;
• дотримуватися порядку дій в разі небезпеки (авіаудар/обстріли/напад тощо);
• перевірити присутність учнів по завершенні евакуації школярів до укриття.