Учнівський парламент

Положення про парламент

  • Шкільний парламент є вищим органом шкільного самоврядування.
  • Шкільний парламент обирається учнями школи з кращих представників класних колективів.
  • Шкільний парламент очолюють спікер та його заступники.
  • Спікер, його заступники та голови комітетів обираються на парламентській сесії.
  • Шкільний парламент має наступні права:
  • Розглядати питання, що стосуються життєдіяльності учнівського колективу школи
  • організовувати позаурочну діяльність учнівського колективу в відповідності з планами парламентських комітетів
  • Відстоювати права, честь, гідність кожного учня школи
  • Працювати разом з громадськими організаціями та об’єднаннями будь-якого рівня (міські, обласні, всеукраїнські, міжнародні)
  • На створення відповідних умов для своєї діяльності з боку адміністрації школи
  • На допомогу організаційної діяльності парламенту вчителів-координаторів
  • Шкільний парламент має наступні обов’язки:
  • Керуватися в своїй діяльності міжнародною конвенцією ООН про права дитини статутом школи та положенням про шкільний парламент створювати умови для всебічного розвитку здібності учнів школи
  • Вирішувати всі питання дотримуючись моральних та етичних норм
  • Приймати клопотання, скарги та пропозиції від будь-якого учня школи

Структура парламенту

  • Шкільний парламент є вищим органом самоврядування школи, який об’єднує учнів 5-11 класів.
  • Шкільний парламент складається з двох палат: ради старост та ради голів комітетів.
  • Вищим законодавчим органом шкільного парламенту є парламентська сесія, яка скликається не менше, як 2 рази на рік.
  • Рада старост складається з старост 5-11 класів.

Рада голів комітетів складається з голів наступних:

  1. Правовий комітет
  2. Комітет з навчання
  3. Екологічний комітет
  4. Художньо-естетичний комітет
  5. Спортивно-туристичний краєзнавчий комітет
  6. Інформаційний комітет

Кожний комітет шкільного парламенту має вчителя-консультанта.

Шкільний парламент очолюють спікер та 2 його заступники.

Членами шкільного парламенту є всі голови секторів 5-11 класів.

 Вибори до учнівського парламенту   

Палати ради старост:

  • Створення оргкомітету (учні 9-11 класів за бажанням).
  • Анонімне опитування серед учнів 5-11 класів (висування кандидатів).
  • Оргкомітет обирає по 3 особи з класу, за яких найбільше голосів.
  • Оголошуються вибрані кандидати.
  • Кандидати, що згоджуються на участь у виборах, вписуються у бюлетені.
  • Кожен учень класу отримує під підпис бюлетень, та обирає кандидата.
  • Лічильна комісія рахує кількість голосів.
  • На спільному засіданні кандидатів до учнівського парламенту до ради старост оголошуються обрані кандидатури.

Палати голів комітетів:

  • Створення оргкомітету (учні 9-11 класів за бажанням).
  • Опитування серед учнів 8-11 класів (висування кандидатів).
  • Оргкомітет обирає по 6 осіб з класу (до правового комітету, комітету з навчання, екологічного комітету, художньо-естетичного комітету, спортивно-туристичного краєзнавчого комітету, інформаційного комітету).
  • Оголошуються вибрані кандидати та вписуються у бюлетені.
  • Кожен учень класу отримує під підпис бюлетень, та обирає кандидата.
  • Лічильна комісія рахує кількість голосів.
  • На спільному засіданні кандидатів до учнівського парламенту до ради палати голів комітетів оголошуються обрані кандидатури.

Спікера школи:

  • У вересні бажаючі учні 8-11 класів висувають свої кандидатури, та ознайомлюють шкільну громаду з виборчою програмою.
  • Вибори відбуваються один раз на два роки. В окремих випадках вибори можуть проводитись щорічно.
  • Створення оргкомітету (учні 9-11 класів за бажанням).
  • У перший тиждень жовтня проводяться вибори серед кандидатур учнів, які балотуються.
  • Кожен учень 8-11 класу отримує під підпис бюлетень, та обирає кандидата.
  • Лічильна комісія рахує кількість голосів.
  • Кандидат, що набрав найбільшу кількість голосів стає спікером школи.
  • Два наступні по кількості голосів претенденти стають замісниками спікера.
  • На спільному засіданні учнівського парламенту оголошуються обрані кандидатури.

Керівництво шкільного парламенту та голови комітетів 2017-2018 навчальний рік

067
Шкільний старостат – палата шкільного парламенту 2017-2018 навчальний рік

5А – Софія Холодяй

5Б – Артем Стадник

5В – Марія Тимошенко

6А – Богдана Водолаз

6Б – Тетяна Парначова

6В – Марина Ачкевич

7А – Анастасія Дорофєєва

7Б – Владислав Теслюк

8А – Вікторія Цатурян

8Б – Ростислав Письменний

9А – Анна Іноземець

9Б – Лілія Шевченко

10А – Вікторія Соломаха

11А – Наталія Матюшенко

11Б – Інна Підгорна

013

Керівництво шкільного парламенту та голови комітетів 2016-2017 навчальний рік

037

Шкільний старостат – палата шкільного парламенту 2016-2017 навчальний рік

5А – Вікторія Мартюшева

5Б – Ельзара Розіна

5В – Єлизавета Шатан

6А – Артур Арбачевський

6Б – Юлія Бакум

7А – Владислав Тонконог

7Б – Каріна Суденко

8А – Аліна Коваль

8Б – Лілія Шевченко

9А – Олександра Моторна

9Б – Владислав Бабієнко

10А – Наталія Мартюшева

10Б – Лілія Саюн

11А – Іван Письменний

008

Керівництво шкільного парламенту та голови комітетів 2015-2016 навчальний рік

парламент

Шкільний старостат – палата шкільного парламенту 2015-2016 навчальний рік

5А – Анна Коваль

5Б – Олександра Рідько

6А – Артем Смотритель

6Б – Олександр Анісков

6В – Каріна Суденко

7А - Анна Іноземець

7Б – Лілія Шевченко

8А – Андрій Храмцов

8Б – Деніс Козловський

9А – Ірина Вовк

9Б - Лілія Саюн

10А - Віталій Кізко

11А – Анастасія Чеберяк

11Б – Альона Перевізник

IMG_645012

Керівництво шкільного парламенту та голови комітетів 2014-2015 навчальний рік

IMG_3221

Шкільний старостат – палата шкільного парламенту 2014-2015 навчальний рік

5А – Іван Постоленко

5Б – Олександр Кононенко

5В – Юлія Несклада

6А – Анна Іноземець

6Б - Лілія Шевченко

7А - Вікторія Соломаха

7Б – Деніс Козловський

8А – Ірина Вовк

8Б – Лілія Саюн

9А – Марк Черченко

9Б - Віталій Кізко

10А - Анастасія Чеберяк

10Б – Альона Перевізник

11А – Юлія Литвиненко

IMG_3046

Керівництво шкільного парламенту та голови комітетів 2013-2014 навчальний рік

th_large_Изображение 020

Шкільний старостат  -  палата шкільного парламенту 2013-2014 навчальний рік

5А – Владислав Ігнатенко

5Б – Лілія Шевченко

6А – Вікторія Соломаха

6Б – Євген Казновський

6В – Олена Шульга

7А – Марія Дрига

7Б – Валерія Несміян

8А – Ганна Підчасюк

8Б – Віталій Кізко

9А – Анастасія Чеберяк

9Б – Олександра Орленко

10А – Юлія Литвиненко

11А – Іван Вовчок

11Б – Єлизавета Краснова

th_large_Изображение 002

Керівництво шкільного парламенту та голови комітетів 2012-2013 навчальний рік

20_copy1

Шкільний старостат – палата шкільного парламенту 2012-2013 навчальний рік

5А – Станіслав Руденко

5Б – Євген Казновський

5В – Володимир Ільїн

6А – Діана Пілєвіна

6Б – Ольга Білоус

7А – Ольга Рижова

7Б – Віталій Кізко

8А – Анастасія Чеберяк

8Б – Олександра Орленко

9А – Ірина Бутенко

10А – Іван Вовчок

10Б – Анжеліка Гаврилова

11А – Анастасія Науменко

11Б – Ольга Івченко

th_large_12

Керівництво шкільного парламенту та голови комітетів 2011-2012 навчальний рік

15_copy1

Шкільний старостат – палата шкільного парламенту 2011-2012 навчальний рік

5А – Матюшенко Наталія

5Б – Саюн Лілія

6А – Терлига Єліна

6Б – Кізко Віталій

7А – Чеберяк Анастасія

7Б – Орленко Олександра

8А – Мишалов Володимир

9А – Вовчок Іван

9Б – Рубан Анастасія

9В – Морозова Софія

10А – Сіденко Владислав

10Б – Івченко Ольга

11А – Фоменко Тетяна

11Б – Шевченко Ярослав

star003

Керівництво шкільного парламенту та голови комітетів 2010-2011 навчальний рік

014

Шкільний старостат – палата шкільного парламенту 2010-2011 навчальний рік

5А – Підчасюк Анна

5Б – Базяк Марія

6А – Чеберяк Анастасія

6Б – Орленко Олександра

7А – Мишалов Володимир

8А – Вовчок Іван

8Б – Якименко Ірина

8В – Конджарян Карина

9А – Негрій Владислав

9Б – Тарасюк Анна-Марія

10А – Круглов Ігор

10Б – Акуліна Анастасія

101

Шкільний старостат – палата шкільного парламенту 2009-2010 навчальний рік

04 01 03 08
5-А – Чеберяк Анастасія 5-Б – Орленко Олександра 7-А – Вовчок Іван 7-Б – Гиріч Роман
06 05 07
7-В – Гришина Вікторія 8-А – Шваля Владислав 8-Б – Івченко Ольга 8-В – Шара Аліна
02
9-Б – Корнєєва Каріна 9-В – Виждова Маргарита 11-А – Коротюк Ольга 11-Б – Довгенко Людмила

2008-2009 навчальний рік

2007-2008 навчальний рік