Європейські школи за живу планету

Фінальні події Ініціативи «ЄВРОПЕЙСЬКІ ШКОЛИ ЗА ЖИВУ ПЛАНЕТУ- IV» «ESFALP – IV»

th_medium_238.JPGЗ листопада 2011 по травень 2012 року наша школа впроваджувала у життя екологічний проект «Черкаси – місто вільне від пластику», який здійснювався у рамках міжнародної екологічної програми WWF та фундації ERSTE«Еuropean Schools For Living Planet». У рамках проекту команда нашої школи здійснила збір вторинної сировини (макулатура та ПЕТ-пляшки), на отримані кошти було виготовлено та розповсюджено у місті більше 150 екоторбин, проведено майстерні для учнів школи, родин учнів та мешканців міста майстер-класи по роздільному збиранню сміття, виготовленню екоторбин, заходах енерго- та ресурсозбереження. Було проведено вуличні акції, флеш-моби, поширено еколистівки, що пояснюють черкасцям чому та як треба знизити рівень використання тонкого поліетилену у нашому місті. Екотеатр школи виступив із міні виставою про проблеми забруднення довкілля пластиком перед жителями міста, учнями шкіл, що є членами екологічного клубу «Аква» та дитячими садками Черкас, став учасником міжнародного екофоруму «Україна для довкілля 2012» у місті Києві. У рамках проекту здійснено прибирання пришкільної території та розбито біля школи ландшафтну композицію «Еко-долина»,очищено від поліетиленового сміття схили Дніпра та галявини парку «Соснівка». Команда школи під керівництвом вчителя біології Довгаль Л. В. стала ініціатором участі шкіл міста та дошкільних навчальних закладів , всіх громадян у  акції Година Землі 2012, що проводилась 31 березня 2012. Популярізація екологічного проекту здійснювалася у місцевих засобах масової інформації – телеканалах «Рось», «Вікка» газетах «Акцент», «Нова доба», інтернет-виданнях «Прочерк», «Пульс». Усі результати роботи нашої команди Людмила Довгаль та Іван Вовчок представили на фінальній події «ESFALP – IV», що проходила з 31. 05. по 03. 06. 2012 у Румунії на території Національного природного парку «Бучедж». Робота нашої команди була гідно презентована перед учасниками з 10 країн Європи, визнана відмінною та відзначена сертифікатом, що засвідчує приналежність Черкаської спеціалізованої школи №3 до міжнародної спільноти «Європейські школи за живу планету».  В Україні такий сертифікат мають 12 шкіл (разом з нами), серед шкіл Черкаської області – ми перші!

Участь у програмі WWF та фундації ERSTE«Еuropean Schools For Living Planet» довела, що наша школа обрала та гідно впроваджує у життя передовий європейський досвід освіти для сталого розвитку, формує покоління екологічно свідомої європейської молоді, що збереже нашу планету Землю живою та прекрасною для багатьох майбутніх поколінь!

Участь у програмі WWF та фундації ERSTE«Еuropean Schools For Living Planet»

Учитель біології Л. В. Довгаль та учень 9-А класу Іван Вовчок проходили навчання у Академії WWF та фундації ERSTE «Європейські школи за живу планету», яке відбувалося на базі WWF в Австрії.

Навчання для 33 вчителів та 33 учнів з десяти країн Європи проводили організатори Академії, співробітники WWF Австрії та Румунії. Конкурс заявок на участь в Академії проводився серед 180 конкурсантів з 10 європейських країн, а саме: України, Словакії, Словенії, Сербії, Хорватії, Румунії, Молдови, Болгарії, Австрії, Угорщини.

Кожен день навчання був присвячений певній темі й вирізнявся особливим прагненням до набуття знань.

За час роботи творчої майстерні було проведено низку занять у цікавій інтерактивній формі: «Водну церемонію», активні ігри на природі, заняття по тімбілдінгу.

Учасники Академії здійснили велосипедну прогулянку на територію національного парку та літньої бази, також була організована екскурсія до Національного Природного Парку на літню базу WWF Австрії.

З усіх питань щодо здійснення проекту проводилися консультації. Вчителі пройшли курси навчання по користуванню власними блогами на сайті WWF.

В останній день роботи Академії кожній країні-учасниці було подаровано пляшечку з водою та насінням квітів «Незабудок», що є символом подальшої плідної роботи над реалізацією проектів.

Учасники Академії із нетерпінням чекають на фінальну зустріч по захисту проектів, яка відбудеться 31 травня – 1 червня 2012 року на базі WWF Румунії.