Про проект

Дуже коротко про найважливіше у 2015:

• Продовжили й успішно завершуємо масштабний  проект для  нашої школи  “Освіта для сталого розвитку в дії;
    • У середньому родини учасників проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” та “Стале домогосподарство” скорочують витрати води на 12-16%, електроенергії на 17-18%, зменшують кількість сміття, яке викидають, на 27%, просто змінивши власні звички. Учасники підрахували — це загалом 15% заощадження для сімейного бюджету
    •  Стали учасниками спільного проекту  з ПРООН “Трансформація ринку у напрямі енергоефективного освітлення”

Деякі з підсумків  проведенного дослідження

•    Виявили , що готовність учнів діяти в напрямі сталого розвитку значно відрізняється в класах, які вивчають курс “Уроки для сталого розвитку” від тих, хто не вивчав цей курс.

25 вересня 2015 року 193 держави-члени Організації Об’єднаних Націй на Саміті зі сталого розвитку в Нью-Йорку одностайно прийняли нову глобальну програму сталого розвитку, що містить 17 цілей, яких світ має досягнути до 2030 року.

«Справжнім тестом відданості Порядку денному-2030 стане його виконання. Нам потрібні дії з боку всіх та всюди. Наш орієнтир – сімнадцять Цілей сталого розвитку. Вони є переліком обов’язкових справ для людей та планети, планом досягнення успіху», — підкреслив Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун під час виступу на саміті.
ü 1 січня 2016 року розпочався відлік часу — світ має 15 років, аби досягнути 17 амбітних цілей.

ü Наша школа теж буде рухатись по їх реалізації, взявши участь у конкурсі «Сталий ровиток  – наш вибір»

Більш широка інформація про даний проект за посиланням:

У березні 2013 року розпочато другий етап проекту «Освіта для стійкого розвитку в дії», розрахований на 2013-2015 роки. Проект реалізується благодійною організацією «Вчителі за демократію і партнерство»(Україна), та «Глобальний план дій», (Швеція) за підтримки Агенції з питань розвитку співпраці SIDA (Міністерство закордонних справ Швеції).

Проект має на меті навчання учнів умінням та навичкам будувати власне життя та життя сім’ї, місцевої громади з урахуванням потреб сталого розвитку шляхом розробки та запровадження у практику діяльності загальноосвітніх шкіл та дошкільних закладів освіти України нового напряму – освіти для сталого розвитку.

У 2010 – 2012 році відбувся перший етап проекту «Освіта для стійкого розвитку в дії». У ході першого етапу реалізації проекту було розроблено низку навчальних матеріалів з освіти для сталого розвитку у 3-8 класах. Надалі ці матеріали були запроваджені у школі як курси за вибором, факультативи, гуртки, клубні та інші форми позакласних занять. У першому етапі проекту взяли участь 7 областей: Донецька, Житомирська, Київська Миколаївська, Тернопільська, Харківська та Черкаська та АР Крим.

Освіта для сталого розвитку спрямована на формування у громадян України сталого, екологічного стилю повсякденного життя у домашньому господарстві, школі та місцевій громаді, що передбачає:

• зменшення викидання сміття й марних витрат сировини;
  • раціональне споживання енергії та води;
  • збільшення частки екологічних продуктів у щоденних покупках тощо

Проект передбачає здійснення просвітньої діяльності з питань стійкого розвитку шляхом проведення інформаційної кампанії, а саме:

• роботи інформаційної служби «Екотелефон» в містах реалізації проекту;
  • видання інформаційної продукції;
  • співпраці зі ЗМІ;
  • проведення семінарів, круглих столів;
  • проведення конкурсів дитячої творчості,

та створення Загонів екологічної варти у школі, які будуть пропагувати цілі та ідеї сталого виробництва та споживання на практиці. Членами команди можуть стати школярі, вчителі та представники громадськості.