Шкільна майстерня сталого розвитку
Учнівська та учительська спільнота розпочала роботу у новому проекті: «Шкільна Майстерня Сталого Розвитку»
Даний проект є логічним продовженням багаторічного плідного досвіду громади школи у екологічному вихованні та освіті для сталого розвитку.
В нашій школі учні традиційно вивчають поглиблено та на профільному рівні іноземні мови, біологію, хімію та екологію. Саме така профілізація спонукала велику кількість різноманітних активностей у формальній та неформальній екологічній освіті та освіті для сталого розвитку. Визначальними подіями в становленні освіти для сталого розвитку на теренах нашої школи були :
- створення у школі осередку ВДС “Екологічна варта” в 2009 р.
- участь і премога в конкурсі від фундації PUACI «Школа – осередок екологічної освіти» в 2011 році,
- участь у четвертому сезоні міжнародної ініціатии WWF Австрії «Европейські школи за живу планету », де ми здійснювали проект «Черкаси – місто вільне від поліетилену» 2011-2012н.р.;
- участь у проекті з енергоефективності від Асоціації енергоефективних міст України та GIZ «Школа енергії» 2016 р., та «Школа Енергії 2.0» – 2017,
- активна робота осередку ВДС «Екологічна варта» та клубу «Аква» 2009 по 2018 р.;
- участь у проекті з енергоефективності «Cherkasy Green Energy» за програмою LINK від Регіонального екологічного центру 2017 р.
Отже, попередній досвід надихнув нашу шкільну громаду на створення у школі інформаційно-просвітницького центру «Шкільна Майстерня Сталого Розвитку».
Мета проекту:
створити на теренах Черкаської спеціалізованої школи І–ІІІ ст. №3 перший у місті інформаційно-просвітницький центр «Шкільна Майстерня Сталого Розвитку», де будуть зібрані кращі практики екологічно дружніх активностей, ініціатив, акцій та приклади впровадження основ сталого способу життя у побут окремих домогосподарств громади школи.
Завдання проекту:
- Створити неформальний простір для комунікації щодо імплементації практик сталого життя у побут цільової аудиторії проекту.
- На базі інформаційно-просвітницького центру «Шкільна Майстерня Сталого Розвитку» проводити всі активності, що стосуються практик сталого розвитку школі, мікрорайоні.
- Здійснювати реалізацію наскрізних змістових ліній «Екологічна безпека й сталий розвиток», «Здоров’я і безпека», «Громадянська відповідальність» та «Підприємливість і фінансова грамотність» типової освітньої програми закладів середньої загальної освіти ІІ ступеня з активним використанням ресурсної бази інформаційно-просвітницького центру «Шкільна Майстерня Сталого Розвитку».
- Залучити до роботи по здійсненню проекту органи місцевого самоврядування, громадські організації (депутатів міської та обласної ради, обласну організацію Всеукраїнської Екологічної Ліги та ВДС «Екологічна Варта», комерційні підприємства, що переймаються ідеями сталого розвитку).
Конкурс «Україна в стилі ЕКО»