Наша участь у проекті
«Подаруй дереву колечко!»
Ліси відіграють колосальну роль у нашому житті – від повітря, яким ми дихаємо, до стільця, на якому сидимо. Неймовірно важко окреслити важливість лісів кількома словами…
Тільки подумайте про те, як дерева та ліси впливають на Ваше життя: Ви поснідали? Читаєте газету? Ввімкнули світло? Попрямували на роботу автобусом або машиною? Підписали чек? Склали список, щоб піти за покупками? Одержали квиток за парковку? Висякалися у серветку?
Продукти, отримані від дерев та лісів, використовуються у нашому повсякденному житті скрізь, починаючи від харчової промисловості, паперових та дерев’яних виробів до ліків, миючих засобів та іншого, що ми не завжди пов’язуємо з лісами. Окрім того, ліси допомагають подолати такі серйозні проблеми як ерозія ґрунтів, зміна клімату, забруднення води та повітря та багато інших.
Окрім забезпечення потреб людства, ще більш важливо те, що ліс є осередком життя і домівкою для більш ніж двох третин видів тварин і рослин, що населяють суходіл нашої Планети.
Таким чином, коли ми вирубуємо ліс, страждають не тільки дерева. Лісова екосистема починає змінюватися та занепадати, що призводить до відчутної втрати біорізноманіття та серйозних наслідків для людства.
За минулі 50 років приблизно половина світового лісового покриву – легенів нашої Планети – була загублена, найбільшою мірою через несистематичне використання людством лісових ресурсів.
Ми повинні більш розумно використовувати продукцію з деревини та пареру, щоб уповільнити процес винищення дерев нашої Планети, а також намагатися компенсувати втрати висадженням нових дерев.
За середніми підрахунками, щоб врятувати одне дерево, необхідно зібрати біля 80 кг паперу. Тобто, протягом акції ми спостерігали, скільки дерев ми врятували спільними зусиллями. За результатами акції більше 909 дерев залишилося зеленіти на рідній українській землі.
Зібрану макулатуру ми перерахуємо на кількість врятованих дерев!
Збирайте макулатуру та здавайте її на переробку, щоб врятувати жаття деревам!
Ознайомтеся з корисними порадами щодо зменшення використання паперу вдома та в офісі, розумного ставлення до деревинної продукції, компенсаційних заходів, а також разом з усією Україною зробіть практичний внесок у порятунок дерев. Подаруйте дереву колечко – подаруйте життя лісу.
Ми просимо Вас збирати паперову продукцію (папір, журнали, газети, обертки та коробки від техніки та харчових виробів) та здавати її у призначений для цього день у школі.
Наприкінці кампанії ми підрахуємо загальну кілкість врятованих дерев, а кожен учасник, що приєднався до нас та подарував дереву колечко, отримає символічну наліпку „Я врятував дерево!”.
Протягом трьох місяців 2011 року (версень-листопад) активні учасники програм WWF збирали паперову продукцію та здавали її у пункти прийому макулатури. А потім надсилали результати своєї роботи – скільки кілограмів макулатури здали на переробку. За підсумками кампанії було підраховано загальну кілкість врятованих дерев, а кожен учасник, що приєднався до кампанії та подарував дереву колечко, отримавсимволічну наліпку „Я врятував дерево!”
Кампанія Всесвітнього фонду природи WWF “Подаруй дереву колечко!” протягом 6 місяців зібрала 72, 75 тон макулатури. Це означає, що спільними зусиллями врятовано близько 910 дерев!
Черкаська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 зібрала 5417 кг макулатури і врятувала 68 дерев!
«Зелений» спосіб життя
Зменшіть свій вплив на нашу єдину планету…
Навіть маленькі зміни у наших щоденних звичках не залишаться непоміченими природою.
Почніть з того, що виміряйте Ваш вплив на природу…
Спосіб, у який ми використовуємо ресурси планети, визначає наш екологічний відбиток.
Скористайтеся нашим всесвітнім калькулятором екологічного відбитку та дізнайтеся, як маленьки кроки можуть зробити ВЕЛИКУ різницю!
А потім дізнайтеся, як Ви можете зменшити свій відбиток…
Переробляйте відходи
Переробляйте усі відходи, що не можуть бути повторно використані. Зверніться до місцевих природоохоронних установ та організацій для того, щоб дізнатися, що й де Ви можете переробляти.
Вимикайте електричні прибори
Вимикайте телевізори, відео, аудіо апаратуру та комп’ютери, якщо вони не використовуються. Ця техніка споживає 10-60% енергії навіть, якщо знаходиться в режимі «очікування». Використання подовжувача дозволить вимикати відеомагнітофон, телевізор та DVD програвач одночасно, без переведення апаратури в «режим очікування». Ще одна порада щодо того, як зберігати енергію. Не залишайте зарядний пристрій для мобільного телефону у розетці, якщо він не використовуються.
Використовуйте поновлювані джерела енергії
Переходьте на екологічно-безпечні «зелені» джерела енергопостачання. Зокрема ті, що використовують енергію сонця, води, вітру. Для того, щоб це зробити, зверніться до комунальних підприємств. Якщо вони не можуть запропонувати чисті джерела енергопостачання, зверніться до інших компаній.
Бережіть папір
По всьому світі кожного дня використовується 1 млн. тон паперу. Більша частина паперу використана марно та шкодить навколишньому середовищу. Намагайтеся менше використовувати папір, друкуйте чи пишіть з обох боків листа, збирайте використаний папір та паперові вироби, та здавайте у пункти прийому макулатури.
Насолоджуйтесь сонцем
Перетворіть Ваш дім на чисту електростанцію, встановивши на даху сонячні панелі. Кошти, що Ви заощадите від використання альтернативного джерела енергопостачання, швидко покриють витрати на придбання обладнання. У певних місцевостях Ви навіть зможете продати надлишок енергії компанії-енергопостачальнику. Як варіант, можна розглянути можливість встановлення фотогальванічних елементів чи мініатюрної вітрової станції.
Будуючи чи модернізуючи оселю
Виберіть архітектора, що має досвід проектування «зелених» будинків. Сьогодні найбільш енергоефективні будинки використовують на 75% менше електроенергії ніж середньостатистичний будинок, що заощадить Вам значну суму грошей. Пам’ятайте, що набагато легше вирішити проблему енергоефективності на початковій стадії будівництва, ніж вирішувати її пізніше. У США запроваджено рейтингову систему «зелених» будівель „Лідерство екологічного енергодизайну”, що є визнаним стандартом під час будівництва, спорудження та експлуатації високопродуктивних «зелених» споруд.
Проведіть оцінку енергоефективності
Запросіть представників компаній аудиту для оцінки енергоефективності помешкання. Обов’язково врахуйте їх пропозиції. Якщо, наразі, комунальні підприємства не надають подібних послуг, залишіть запит на їх запровадження.
Захистіть Ваш дім
Заклейте щілини у вікнах та дверях, щоб захиститися від протягів. Взимку ж ці заходи дозволять зберегти тепло. Зупиніть втрату тепла, заповнивши щілини газетами, паралоном чи спеціальними ізоляційними матеріалами. Переконайтеся в тому, що стіни та стеля теж утеплені. Встановіть вікна з подвійними рамами для того, щоб в домі зберігалося більше тепла.
Унесені вітром
Коли залишаєте кімнату, вимикайте вентилятори в ванній. Якщо вони залишаться ввімкненими, то видують усе тепле повітря з оселі.
Безпечна фарба
Перефарбуйте свій дім, використовуючи латексну фарбу, замість фарби на масляній основі. Від підсихання латексної фарби в повітря надходить набагато менша кількість шкідливих речовин.
Ефективно використовуйте воду
Державна система водопостачання використовує велику кількість енергії для того, щоб очистити воду та розподілити її між господарствами. Зменшення обсягу використаної води, зокрема гарячої, дозволить зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу.
Закривайте кран
Нехай вода не тече, поки ви голитеся, чистите зуби чи миєте овочі. Ви можете використати воду після миття овочів для поливу домашніх рослин.
Щільно закривайте кран
Якщо з крану крапає вода з частотою 45 крапель на хвилину, то за місяць марно витече 1, 000 літрів. Це еквівалентно 10 прийнятим ваннам на рік. Щільно закручуйте крани та переконайтеся, що вони дійсно вимкнені.
Мийтеся швидко
По-можливості швиденько станьте під душ замість того, щоб наповнювати ванну. Зробіть так, щоб температура була не вищою за 60°C (140°F). Чим нижча температура, тим менше енергії було використано. Заощадження води, використання насадок для душу, що регулюють потік води майже вдвічі скорочують обсяг її використання. Замість 10-18 літрів на хвилину використовується лише 5-7. За 10 років це 70, 000 літрів економії!
Правильно змивайте унітаз
Збережіть воду, використовуючи унітази з двома кнопками для регулювання змивання.
Заощаджуйте на митті
Використовуйте пральну машину чи посудомийну машину лише при повному завантаженні. Використовуйте порошок, що розчиняється не утворюючи шкідливих сполук, що підходить для миття за низької температури. Дослідження доводять, що миття за температури 30°C (86°F) замість 40°C (104°F) дозволить у середньому на 40% зменшити енергоспоживання.
Не використовуйте сушку
Сучасні машини для сушки одягу споживають велику кількість енергії. Так звані «конденсовані» моделі без труби для вихлопу споживають ще більше. По можливості сушіть одяг на свіжому повітрі. Якщо це не можливо, то збільшіть кількість обертів віджиму для того, щоб мінімізувати час на сушіння. Такий спосіб сушки дозволяє в 20 разів зменшити обсяг використаної електроенергії.
Купуйте енергозберігаючу техніку
Якщо Ви плануєте придбати пральну машину, холодильник чи плиту, виберіть з того, що Ви можете собі дозволити, найбільш енергоефективну модель. Вона може бути трохи дорожчою за стандартну модель, проте зменшення рахунків за енергоспоживання покриє цю різницю. Високопродуктивний холодильник, наприклад, споживає приблизно 100 кВт на день, що в 10 разів менше стандартного рівня споживання електроенергії холодильниками у США та в 4 рази менше порівняно з Європейським Союзом.
Коли Ви кип’ятите воду
Використовуючи чайник, кип’ятіть рівно стільки води, скільки Вам потрібно. Це дозволить заощадити електроенергію та вода швидше закипить.
Вимикайте світло
Цілком очевидно – вимикайте світло, це заощадить електроенергію та зменшить Ваші рахунки!
Використовуйте енергозберігаючі лампочки
Замініть ті лампочки, що Ви найчастіше використовуєте на менші й флюорисцентні. Вони можуть коштувати дорожче за звичайні, проте в решті решт Ви збережете гроші, так як вони світять однаково, проте використовують лише 25% енергії, що споживають звичайні лампочки. Вони дозволять скоротити Ваші рахунки за електроенергію на 80% та працюватимуть у 8 разів довше.
Нехай на Вас працює світло
Чи звертали Ви увагу на те куди саме спрямовано світло? Якщо Ви оптимізуєте спрямованість світла в Вашому домі для того, щоб направити його туди, куди потрібно, то це дозволить не тільки на 50% скоротити рахунки за світло, але й в цілому покращити освітлення в будинку.
Не випускайте холод
Не залишайте двері холодильника відчиненими довше ніж це потрібно. Регулярно розморожуйте його та підтримуйте необхідну температуру. Переконайтеся в тому, що двері щільно прилягають та не пропускають повітря. Для того, щоб це перевірити, можна провести невеличкий експеримент. Візьміть аркуш паперу та закрийте двері холодильника таким чином, щоб половина аркушу залишилася в холодильнику. Після цього спробуйте витягнути аркуш. Якщо Вам це легко вдалося, то двері (петлі, ізоляція) холодильника потребують налаштування чи мають бути замінені.
Зменшіть температуру
Зменшіть температуру на батареї для того, щоб заощадити електроенергію. Часто-густо краще просто одягнути ще один светр, і це дозволить Вам зберегти гроші. Зменшивши температуру лише на 1 °C, Ви зможете заощадити 10% на рахунках.
Одягніть чохол
Помістіть бак для гарячої води у спеціальний чохол, щоб він не охолоджувався. Він коштуватиме копійки порівняно з тією сумою, що Ви заощадите.
Вчасно обслуговуйте техніку
Підтримуйте системи опалення та вентиляції в належному стані. Це дозволить підвищити їх ефективність, зменшуючи енерговитрати. Вчасно замінюйте відповідні фільтри.
Коли подорожуєте
1. Запитайте себе, а чи дійсно Вам потрібно кудись їхати?
Під час Вашої подорожі в атмосферу буде виділятися вуглекислий газ, що є причиною парникового ефекту. Тому, найкращий вихід – це, по-можливості, уникати подорожей.
Запитайте себе, чи можна замість проведення бізнес зустрічі просто поговорити по телефону чи провести відео-конференцію (Ви можете навіть організувати День захисту клімату у Вашому офісі). Якщо Ви їдете у відпустку, розгляньте можливість поїздки до місцевостей, що знаходяться недалеко від Вашого дому.
2. Якщо Вам дійсно необхідно здійснити подорож, то виберіть спосіб, що матиме мінімальний негативний вплив на навколишнє середовище.
Дійсно, іноді ми не можемо уникнути необхідності кудись поїхати. Путівник Всесвітнього фонду природидопоможе Вам приймати ті рішення, що дозволять мінімізувати викиди шкідливих речовин в атмосферу та певним чином їх відшкодувати.
Використовуючи вуглецеві кредити Золотого стандарту, Ви інвестуєте гроші у проекти, що можуть компенсувати ті викиди, що потрапили в атмосферу від Вашої подорожі.
3. Виберіть правильне місце проживання
Переконайтеся, що у місці Вашого проживання будуть перероблятися відходи, що у будинку використовуються сонячні батареї чи гідроелектроенергія.
Окрім того, вибирайте готелі, що беруть участь у програмі «Розплатись з природою» Всесвітнього фонду природи. Готелі, що є учасниками програми нараховують до Вашого рахунку один євро (чи еквівалентну суму), що потім перераховується для підтримки нашої роботи із збереження навколишнього середовища по всьому світу.
4. Під час відпочинку
Коли Ви прибули на місце відпочинку, перед Вами відкривається ціла низка способів мінімізації наслідків для природи від Вашої поїздки.
Те, яким чином і на який відпочинок Ви витрачаєте гроші, обумовлює подальші напрямки розвитку туристичної індустрії. Користуйтеся послугами виключно тих операторів та постачальників, що у своїй діяльності дійсно дбають про навколишнє середовище.
Дізнайтеся більше про те як зменшити вплив на навколишнє середовище коли Ви на відпочинку.
5. Повернення до дому
Виявляється, що собівартість більшості сувенірів набагато більше за ті кошти, що Ви витратили.
Подумайте двічі перед тим, як придбати сувеніри, що зроблені зі шкіри, частин тіла звірів, що знаходяться на межі вимирання, зокрема з панциру черепах, слонової кістки, коралів. Купуючи ці товари, Ви можете порушувати закони.
Роблячи покупки
Думайте про те, яку їжу Ви купуєте
Виробництво продуктів у великих господарствах має значний вплив на зміну клімату, а також спричиняє засолення ґрунтів, забруднення води та повітря, зменшення біорізноманіття. Думайте про те, що Ви їсте та де це вироблено.
Купуйте товари від місцевих постачальників
Звідки постачаються товари до Вашого столу? Купуйте товари від місцевих виробників. Ці товари не огинали земну кулю, щоб дістатися до Вас. Чи справді Вам потрібно їсти суниці саме в грудні?
Купуйте органічні продукти
Купуйте продукти у виробництві яких не використовуються токсичні пестициди, що потрапляють не лише до ґрунту але й у повітря та системи водопостачання. Це збереже Ваше здоров’я та не зашкодить навколишньому середовищу.
Використовуйте екоторби
Використання спеціальної сумки замість пластикових пакетів з магазину дозволить зменшити кількість сміття. Наразі, деякі продавці пропонують спеціальні нагороди для клієнтів, що не використовують пластикові пакети. Пластикові пакети розпадаються у природі до 100 років, спричиняючи загрозу життю тварин та рослин.
Будьте поінформованим споживачем
Коли Ви вибираєте продукти, звертайте увагу на написи на етикетках. Вибирайте продукти, що вироблені з дотриманням усіх відповідних стандартів.
Уважно вибирайте вироби з дерева
Переконайтеся, що вся продукція з деревини, яку Ви купуєте – від стільців для дачі до паперу та конвертів – продається зі спеціальним маркуванням від Ради Розпорядників Лісів і має відповідний сертифікат. Якщо Ви не можете знайти FSC-сертифіковану продукцію, то зверніться до менеджерів з проханням замовити її.
Обирайте сертифіковані морепродукти
Якщо Вам смакує лосось, тунець та Ви взагалі полюбляєте морепродукти, то переконайтеся в тому, що на цій продукції міститься маркування Ради Розпорядників Морів (MSC). Це дозволить визначити постачальників, що дотримуються відповідних високих стандартів виробництва. Дізнайтесь більше про те, як придбати якісні морепродукти.
Чим менше пакування, тим краще
Упаковка продукту – це сміття. Що Вам дійсно потрібно, то це те, що знаходиться в середині. Зменшення упаковки дозволить одразу ж зменшити кількість сміття на 10%. Це означатиме, що кількість сміття на сміттєзвалищах буде меншою. Це також означатиме значне зменшення викидів в атмосферу метану, який спричиняє парниковий ефект.
Перед тим як щось купувати – замисліться!
Купуйте товари, що мають довший строк зберігання та використання, це дозволить зменшити виробництво. Також, подумайте про придбання товарів секонд-хенд. Замість разових покупок краще робити оптові закупівлі. Ремонтуйте прилади та меблі замість того, щоб купувати нові. Уникайте одноразових товарів. Здавайте якомога більше відходів на переробку. Ремонтуйте та продавайте те, що Вам більше не потрібно.
Пийте воду з під крану
Використовуйте воду з під крану. Не купуйте воду в бутлях, якщо з крану у вашому регіоні тече вода придатна для пиття. Транспортування води від джерела до супермаркету – марна витрата енергії. А пластикові та скляні упаковки збільшують об’єми сміття. Дізнайтеся у комунальних підприємствах про якість води з під крану. Якщо Ви все ж таки купуєте очищену воду, то купуйте товари місцевих виробників (читайте етикетки). Також купуйте воду у тарі, що придатна для переробки.
Купуйте біорозчинні засоби для миття
Вони не містять сполук, що забруднюють воду та ґрунт.
Не купуйте зайвого
Якщо Ви не впевнені, що Вам потрібна та чи інша річ, або у Вас вдома вже є її аналоги, не купуйте. Якщо у Вас є 25 кофточок, кожну з яких Ви вдягли не більше одного разу, чи Вам потрібна 26? Не будьте марнотратними.
Купуйте енергозберігаючі прилади
Якщо Ви купуєте пральну машину, холодильник, посудомийку, то обирайте найбільш енергоефективну модель. Вона може бути дещо дорожчою, проте у майбутньому Ви заощадите на рахунках за електроенергію. Це також вірно і для офісних приладів, комп’ютерної техніки, принтерів, копіювальних машин, тощо.
Для того, щоб дізнатися про найбільш енергоефективні прилади в Європі зайдіть на сайт www.topten.info.
Будьте вимогливими
Якщо певні товари чи продукція з відповідним маркуванням не доступна у Вашому регіоні, тоді замовляйте її. Бізнесмени зважають на запити споживачів. Споживачі можуть визначати асортимент товарів, впливати на нього. Повідомте менеджерів, про бажання купувати екологічно-чисту продукцію.
У Вашому саду
Компост
Переробляйте відходи на компост. Ви це можете робити самостійно: вирийте яму для відходів у далекому куті саду й залишіть на зиму. Навесні Ви одержите чудове натуральне добриво для Вашого саду.
Посадіть дерево
Дерева споживають CO2 та очищують повітря. Дерево, посаджене у правильному місці поряд з Вашим домом створюватиме таку необхідну влітку прохолодну тінь, а Ви заощадите кошти на покупці кондиціонеру. Садіть ті види дерев, що підходять саме для Вашої місцевості.
Бережіть воду
Збирайте дощову воду для поливу.
Дика природа
Знайдіть місце у Вашому саду для куточку дикої природи. Зверніть увагу на ті рослини, що там виростуть.
Поважайте природу
Ніколи не зривайте дикі квіти та рослини.
Уважно вибирайте цибулини
Купуйте лише культивовані цибулини. Зверніться за порадою до Ваших місцевих магазинів та продавців.
Не використовуйте хімічні пестициди
Замість цього використовуйте натуральні продукти.
Зустрічайте пташок
Птахи їдять попелицю та інших садових паразитів, зменшуючи необхідність в пестицидах.
Використовуйте рослини, що відлякують комах
Деякі трави та квіти: базилік, цибуля, м’ята, календула, хризантеми відлякують паразитів. Посадіть їх поряд з рослинами, які Ви хочете захистити від комах.
Боріться з будяками власноруч
Проривайте будяки вручну замість використання гербіцидів.
Використовуйте компост та перегній
Компост та перегній підвищують родючість та зменшують необхідність використання пестицидів та добрив.
Не використовуйте торф
Торф вибирається зі старовинних болотних угідь, руйнуючи цінні природні екосистеми. Замість цього виготовляйте власний компост із залишків рослин та органічних відходів з Вашого столу.
Слід садити посухостійкі сорти рослин
Спробуйте посадити котовник котячий – він схожий на лаванду, проте потребує набагато менше води. Слід садити ті сорти рослин, що не потребують багато води.
Зберігайте енергію та тренуйтеся одночасно
Не використовуйте електричну машину для «здування» листя. Вона споживає велику кількість енергії, проте є неефективною. Використовуйте граблі. Це також буде гарним тренуванням для організму.
Обережно з хімікатами
Не виливайте на землю та у воду антифриз, мастила чи інші хімікати.
Уважно вибирайте вироби з дерева
Не купуйте меблі для дачі чи паркетні дошки, що вироблені з тропічних дерев й зокрема з червоного дерева. Вся продукція має продаватися зі спеціальним маркуванням від Ради Розпорядників Лісів й мати відповідний сертифікат.
Присядьте та відпочиньте
Виділіть час для того, щоб просто посидіти на ганку із друзями та близькими, насолоджуючись красою природи!
Будьте активним!
Наше майбутнє – у наших руках, ми повинні зменшити свій вплив на Планету!