Про проект

Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні “Демократична школа” 2016-2018рр.

загружено_(1)

Трирічна Всеукраїнська програма освіти для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа» спрямована на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки подальшої демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння організації навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства. Структура Програми передбачає діалог між різними регіонами України через налагодження партнерських зв’язків між школами. Офіційна сторінка Програми: http://ukr.theewc.org На завершення конференції школи-учасниці підписали з Програмою Декларацію про співпрацю. З березня 2016 року в школі впроваджується проект «Демократична школа»

Проект має на меті

• підтримати ініціативи школи та місцевої громади, спрямовані на впровадження демократичних змін;
  • розробити, апробувати та оцінити модель розвитку демократії в школі;
  • співпрацювати з мережою шкіл-партнерів з різних регіонів України, зацікавлених спрямовувати спільні зусилля на розвиток демократичного врядування, демократичних структур та культури демократії у школах.

Інформація про Проект

Проект спрямований на поглиблення культури демократії у школі шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного врядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища у школі, а також сприяння побудові навчально-виховної роботи на принципах освіти з прав людини та демократичного громадянства (ОДГ/ОПЛ).

Структура Проекту націлена на поглиблення суспільної єдності та діалогу між учасниками навчально-виховного процесу через налагодження партнерських зв’язків. Діяльність нашої школи ґрунтується на Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та з прав людини, ухваленій Рекомендацією CM/Rec(2010), і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

Очікувані результати Проекту

• школа розпочинає демократичні трансформації;
  • адміністрація школи, учителі, учні та батьки залучені до реалізації шкільних проектів;
  • розроблена, опробована та оцінена модель розвитку демократичної культури у школі.
  • підготовлені методичні матеріали для посібника з розвитку демократичної культури в школі;
  • підсилено інституційну платформу з освіти для демократичного громадянства та прав людини;
  • встановлені партнерські відносини між школами.

Концептуальні засади Проекту

З метою розвитку демократичної культури в школі Проект передбачає дії в таких напрямках:

• демократичне шкільне середовище та демократичне врядування;
  • підходи ОДГ/ОПЛ в навчально-виховному процесі;
  • співпраця та партнерство з громадою (в т.ч. органами місцевого самоврядування);
  • організації освітніх проектів у школі або як елементу розвитку громади;
  • фасилітації зустрічей, спрямованих на виявлення проблем і пошук рішень;
  • управлінні освітніми/навчальними програмами;
  • реалізації ініціатив, що призвели до позитивних змін в громаді, організації та/чи установі;
  • освітній роботі та/або фасилітації заходів за участю людей різного віку та з різним професійним та соціальним досвідом.

Що Проект дасть учасникам

Дітям

• розвине навички менторства для підтримки реалізації шкільних проектів, спрямованих на впровадження демократичних змін у школі;
  • розвине навички роботи в команді;
  • розвине навички фасилітації процесу налагодження партнерства;

Вчителям

• сформує та/або узагальнить знання з підходів та інструментів ОДГ/ОПЛ та здатність застосовувати їх на практиці;
  • розвине навички планування, моніторингу та оцінки процесу змін в рамках концептуальних засад Проекту щодо розвитку школи;

Батькам

• сформує спільне бачення демократичної школи та засади розвитку демократичної культури в школі;
  • розвине навички фасилітації групової комунікації та процесу навчання;
  • сформує недискримінаційне та безоціночне ставлення до роботи з учасниками Проекту.