День української писемності і мови

Слайд1

День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

“Яке прекрасне рідне слово!
Воно — не світ, а всі світи.”

Володимир Сосюра

Із покоління в покоління, в часи розладу та піднесення, наші предки передавали нам скарб – рідну мову. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури. В День української писемності та мови на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

РІДНА МОВА
По-своєму кожна
Пташина співає,
По-своєму кожен
Народ розмовляє.
У мене й народу  мого
Українська є мова чудова,
Своя, материнська.
По світу її,
Як святиню, нестиму
Допоки живу,
В чистоті берегтиму,
З Любов’ю сердечною,
Вірністю сина.
Ця мова для мене,
Як мати, єдина.
С. Жупанин

Цьогоріч у школі учні 3-11-х класів писали диктанти, щоб стати учасниками І етапу Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика.
Учні початкової школи активно долучились до проведення різних заходів: урок-свято «Я вивчаю рідну мову» (1-А клас, класний керівник Дзюба А.О.); конкурс лепбуків до Дня української писемності  (3-А клас, класний керівник Гаражун Л.В.);   перегляд відео «Цікаві факти про українську мову» (3-ті класи); година спілкування «Я люблю рідну мову» (2-Б клас, класний керівник Висоцька О.І.); інформаційна п’ятихвилинка про День української писемності (2-гі класи)
На завершення навчального дня – свято «Підтримаймо українську» за участю учнів 10-х класів. День пройшов емоційно піднесено, створюючи атмосферу патріотизму шкільної молоді.