День цивільного захисту 2019

Сьогодні у школі проходив День цивільного захисту та об’єктове тренування.
День розпочався збором керівного складу, де начальник штабу цивільного захисту школи, заступник директора з навчально-виховної роботи Парначова Н.В. оголосила присутнім мету і завдання, ознайомила з графіком проведення Дня ЦЗ в школі.
На інформаційні годині «Дії у надзвичайних ситуаціях» учні розширили свої знання про дії у надзвичайних ситуаціях. Протягом дня створювались «Куточки цивільного захисту», діяли виставки плакатів, бюлетенів та малюнків. Учні початкової школи переглянули навчальні мультфільми «Азбука безпеки», вчились користуватись протигазом, респіратором та ватно-марлевою пов’язкою. Практичні навики під час заняття «Перша домедична допомога» отримали учні 10-Б класу. Учні 10-А класу переглянули фільм про події 26 квітня 1986 року в Чорнобилі – техногенну екологічно-гуманітарну катастрофу, спричинену двома тепловими вибухами і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.
По сигналу «Увага всім!» учасники освітнього процесу були оповіщені про надзвичайну ситуацію і діяли відповідно Плану реагування та Інструкції щодо дій персоналу у разі надзвичайної ситуації. Вчителі курсу «Захист Вітчизни» Вербицький С.В. та Плахотня Г.Л. провели комплексні навчання «Дії в екстремальних ситуаціях» під час яких учні 11-А класу демонстрували набуті навички з першої домедичної допомоги та перенесені потерпілого.
До тренування залучались ланки спеціалізованого формування цивільного захисту: ланка спостереження (командир Будавіцька С.В.), медична ланка (командир Плахотня Г.Л.), ланка пожежогасіння (командир Бойченко О.В.), ланка охорони громадського порядку (командир Нечипоренко С.О.), ланка зв’язку та оповіщення (командир Задиранов О.Б.), евакуаційна ланка (командир Карбівнича І.В..). Оцінка їх дій проводилась по мірі розгортання і приведення у готовність та в ході виконання робіт з евакуації людей та ліквідації пожежі.
Всі виконані заходи сприяли підвищенню стійкості роботи у надзвичайній ситуації, а також удосконаленню навичок особового складу формувань ЦЗ у виконанні покладених на них завдань.