Відвидини виставки фотографій

25 листопада 2010 року учні нашої школи були запрошені на відкриття виставки відомого французького фотографа Робера Дуано у обласному художньому музеї. Учні 8-А та 10-А класу з вчителями французької мови Дракою О. В., Лященко А. О. та заступником директора Білоус О. О. поринули у цікавий світ мистецтва фотографії.

01.JPG.jpg

«Я намагався показати світ, у якому мені було б добре, де люди доброзичливі, де я зможу знайти ті добрі почуття, до яких завжди прагнув. Мої фотографії були доказом, що такий світ міг би існувати»

Робер Дуано

03.JPG.jpg

Робе?р Дуано? (фр. Robert Doisneau) – французький фотограф, майстер гуманістичної  французької фотографії.

Робер Дуано – яскравий представник гуманістичної французької фотографії, ніжний меланхолік, іронічний і вдумливий, більш за все на світі любив фотографувати дві речі – весінній Париж і поцілунки. Саме він створив образ Парижу тридцятих п’ятидесятих років – юного, романтичного, повного кохання.

Найвідоміша фотографія Робера Дуано «Поцілунок біля будівлі муніципалітету» була зроблена в 1950 році на замовлення журналу «Life». Це одна з найзнаменитіших фотографій всіх часів і народів, символ Парижа, молодості, любові та весни. Кадр виглядає абсолютно випадковим, як ніби закохані і не підозрюють про присутність фотографа; навіть якщо в позах цілуються можна при бажанні знайти деяку театральність, то загальна спонтанність сцени, «неохайна» композиція, здавалася б, виключає думку про постановку.

02.JPG.jpg

На фотовиставці представлені найцікавіші роботи фотографа, які забирають нашу уяву в далекі 50-і і 60-і роки. Чорно-білі фотографії, вдалі з композиції і по темі сюжету, переносять нас в життя святкового Парижа. Нас зустрічають танцівниці, джазмени, робітники – люди в потоці життя, радості й танцю. Серед фоторобіт хочеться виділити неординарні знімки, що вражають композиційними прийомами. Серед таких знімків малюнок танцівниці одягненою у білу сукню на тлі темної юрби зліва і чорної собачки в світлому отворі дверей праворуч. Також цікаво побудований сюжет бабусі грає на піаніно і відображення в дзеркалі танцівниці і танцюриста. Кращі фотографії, які передають внутрішні відчуття героїв – танець літніх людей (молодий погляд літнього чоловіка), фігури джазменів, насолоджуються музикою вулиці міста і поважний погляд старого чоловіка на сяючу молоду танцівницю. Всього представлено близько 20 робіт, які принесуть Вам без сумнівів велике задоволення.

Черкаський обласний художній музей
вул. Хрещатик, 259
тел. для довідок: (0472) 45 24 27
Експозиція працює: з 10. 00-18. 00 год.
Вихідний – понеділок.
Огляд виставки коштує 5 грн

Виставка працює до кінця 2010 року.