Відсторонення від занять дітей без щеплень

5-mifiv-pro-vactsinatsiu

Згідно зі ст. 53 Закону України «Про освіту» здобувачі освіти мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, утримання і праці, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я, здоров’я оточуючих, довкілля. Завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на освіту та інтересами інших дітей.
Відсторонення від занять дітей без щеплень є законним. Роз’яснення з цього питання надав Офіс освітнього омбудсмена:
« Найголовніше право кожної людини — і в освіті також — право на життя та здоров’я. Усі інші права, у т. ч. право на освіту, мають бути узгоджені з цим основним правом людини. Це ситуація, у якій стикаються законні права та інтереси різних рівнів. У закладі освіти дитина проводить більшу частину свого дня, контактує з великою кількістю інших дітей. Тому, якщо у шкільній спільноті немає сформованого колективного імунітету, це створює високий ризик зараження інфекційними хворобами всіх дітей та працівників закладу (як вакцинованих, так і невакцинованих). Багато інфекційних захворювань передаються найчастіше повітряно-крапельним шляхом (грип, дифтерія, туберкульоз, кір). Тому, навіть якщо дитина часто миє руки, знаходиться у приміщенні, яке провітрюється, вживає достатньо вітамінів, не має дефіциту в харчуванні, чергує навчання та відпочинок — це не гарантує надійний захист від таких інфекцій. Тому щеплення — це найнадійніший спосіб захистити дитину від небезпечних інфекційних захворювань.»
Повністю статтю читайте за посиланням http://osvita.ua/school/81948/

5832-35225728_1954759421260805_5533504936383348736_n