Семінар з цивільного захисту

у куток

На базі школи був проведений міський семінар для заступників директорів з навчально-виховної роботи.

Метою семінару було ознайомлення посадових осіб з питань цивільного захисту із системою роботи школи щодо підготовки учасників навчально-виховного процесу до дій у разі загрози терористичного акту, проведенням спеціальних об’єктових тренувань.

На початку семінару директор школи, начальник ЦЗ Т.Є.Ткаченко ознайомила присутніх з програмою семінару, виступили директор департаменту освіти та гуманітарної політики М.Л.Бакланова, заступник начальника управління цивільного захисту департаменту житлово-комунального господарства Черкаської міської ради О.Б.Коломієць, начальник штабу координаційної групи антитерористичного центру при управлінні СБУ України в Черкаській області С.Є.Блаков.

Під час відпрацювання ввідних цивільного захисту згідно теми навчання ланки спеціального формування діяли відповідно своїх функціональних обов’язків. До тренувань були залучені комісія з надзвичайних ситуацій, евакуаційна комісія, ланка зв’язку та оповіщення, ланка спостереження, ланка охорони громадського порядку, ланка пожежогасіння та медична ланка.

За задумом навчань до школи надійшло телефонне повідомлення про знаходження вибухонебезпечного пристрою на території закладу. Були проведені відповідні дії згідно Плану реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, документів проведення спеціальних тренувань. Всі працівники та учні школи були евакуйовані.

До місця призначення прибули пожежна бригада та бригада швидкої медичної допомоги, які продемонстрували  всім присутнім практичні дії щодо знешкодження вибухового пристрою, гасіння пожежі та надання першої медичної допомоги.

Після завершення рятувальних робіт учні та вчителі повернулись до навчально-виховного процесу, а гості мали змогу ознайомитися з системою роботи школи щодо підготовки учасників навчально-виховного процесу до дій у разі загрози терористичного акту, обговорити практичні запитання проведення тренувань, ознайомитися з методичними матеріалами навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Черкаської області. Треба завжди пам’ятати, що правильні та грамотні дії у надзвичайній ситуації поможуть зберегти ваше життя і здоров’я!