Пожежі

15

Для учнів

1. При отриманні сигналу оповіщення при пожежі організовано вийти зі школи, взявши необхідні речі та одяг.

2. Не допускати паніки і стовпотворіння на сходових прольотах.

3. При сильному задимленні приміщення закрити дихальні шляхи (рот, ніс) щільно згорнутими предметами одягу (шарф, шапка, кофта, піджак і т.д.) і, пригнувшись, бігти до виходу зі школи.

4. Вийти зі школи по безпечним шляхам, зазначеним адміністрацією школи.

5. При неможливості забрати верхній одяг з гардеробу покидати школу без неї.

6. По виходу зі школи в теплу пору побудуватися для переклички, в холодну і зимовий час сховатися в під’їздах прилеглих будинків, в дитячих садах.

Якщо пожежа виникла вдома або в іншому приміщенні

16

1. Не дзвони з приміщень, де вже виникла пожежа, виберіть у безпечне місце і подзвони в службу «101».
  2. Не стій в палаючому приміщенні – Пригніть, закрий щільно згорнутої тканиною обличчя і ніс і пробирайся до виходу.
  3. Не витрачай час на пошуки документів, грошей, не ризикуй, йди з дому. Не вернешся в палаюче приміщення, які б причини тебе не спонукали до цього.
  4. Йдучи з палаючих кімнат, закрий за собою двері, це зменшить ризик поширення пожежі.
  5. Якщо немає шляхів евакуації, перебувай у вікна (І не відкриєш його), щоб тебе могли побачити з вулиці.
  6. Будь терплячий, не панікуйте.
  7. При пожежі в будівлі не користуйся ліфтом, він може відключитися в будь-яку хвилину. лифтом, он может отключиться в любую минуту.

Для вчителів

1. При отриманні сигналу оповіщення про пожежу в школі негайно організувати дітей для евакуації з будівлі школи.

2. Взяти класний журнал і разом з дітьми покинути по безпечним виходам будівлю школи.

3. У теплу пору року евакуюватися без верхнього одягу в безпечне місце, подалі від палаючої будівлі, зробити перекличку.

4. У холодну пору і взимку надіти верхній одяг, а при сильному задимленні взяти одяг з собою або залишити приміщення без одягу і сховатися в під’їздах прилеглих будинків, дитячих садах.

5. Під час пересування припиняти можливі стовпотворіння і паніку

6. У палаючу будівлю школи не повертатися. Це дуже небезпечно!

Для батьків

1. З метою профілактики пожежі не зберігайте сірники і легко займисті речовини в доступному для маленьких дітей місці.

2. Не залишайте без нагляду включеними праска і інші електроприлади.

3. Слідкуйте за справністю електроприладів.

4. Не розміщуйте телевізор в ніші меблевої стінки.

5. Не користуйтеся саморобними електрообігрівальними приладами.

6. При виникненні пожежі в квартирі спробуйте його загасити будь-якими засобами: заплескати ганчіркою, затоптати ногами, залити водою і іншими способами.

7. Не відкривати вікон і дверей – це сприяє посиленню загоряння.

8. При невдалій спробі загасити пожежу негайно евакуюють з квартири, закривши за собою двері.

9. Викличте пожежну охорону за телефоном «101». Швидко і чітко назвіть, що горить, точна адреса і прізвище.

10. Супроводжуйте пожежних до вхідних дверей.

11. Не піддавайтеся паніці, не заважайте тим, хто гасить пожежу, рятує майно.

12. Не тушкуйте включені в мережу електропобутові прилади, електрощити і дроти.

13. При загорянні телевізора:

• відключіть електроприлад

• накрийте щільним ковдрою або покривалом

• терміново залишіть приміщення, закривши за собою двері, щоб уникнути отруєння отруйними газами від горіння і і тління пластмасових частин телевізора