Наша мова – чудова українська

леся укр

#Міжнароднийденьрідноїмови. День четвертий 25 лютого 2021 року виповнюється 150 років від дня народження видатної  української поетеси, драматурга і громадської діячки, класика української літератури  Лесі Українки. З цієї нагоди учні  4-А класу провели годину поезії, під час якої пригадали сторінки життя поетеси та декламували  вірші: «На зеленому горбочку», «Вишеньки» ,«Літо краснеє минуло», «Мамо,  іде вже весна», «Веснянки», а також прослухали казку «Біда навчить». Учні 1-В класу з класоводом Висоцькою О.І. складали слова, казки, розповіді. Робили газету про рідну мову, говорили про Лесю Українку. Пройшлися локаціями:   ”Казкова” (скласти пазли, назвати казку), “Мовні перлинки” (склади прислів’, “Граматична” (Розв’язати граматичні приклади),  “Мовна” (Скласти за допомогою картинок послідовність подій та розповідь ), “Утвори слово” (з перших букв кожного слова утворювати нові слова).  Години спілкування на тему “Наша мова калинова”  у 2- Б класі та «Цікаві факти про Україну» у 3-І класі пройшли в цікавому форматі.  Разом з вчителем Сіденко Л.М. провели вікторину “Спробуй казку відгадати”, зіграли в гру “Шифрувальник”, пригадали прислів’я і приказки про рідну мову. А Шевченко Н.А. поринула зі своїми вихованцями в історію рідного краю. А цікава гра-вікторина відбулася серед учнів 1-І класу. Вчитель Мотренко С.М. запропонувала завдання: добери назву, відгадай загадку, підбери антоніми та інші. Протягом дня серед учнів початкових класів був організований квест  «Юні українознавці».
У шкільній бібліотеці можна було ознайомитися з творчою спадщиною відомої поетеси. Учні 7-9 класів підготували стіннівки про життя і творчість Лесі Українки. На уроках української літератури переглядали фільми про цікаві факти з біографії письменниці, складали сенкани та кросворди про її творчість. У 6-х класах провели урок позакласного читання із поезій Лесі Українки.
Під час проведення інформаційних новин у класах звучало палке слово Лесі Українки. І на завершення свята гостинно відчинила свої двері літературна вітальня, вірші та уривки з творів славетної українки підготували учні 5-8 класів.