Міжнародний дитячий фестиваль “Змінимо світ на краще!”

th_1.JPG.jpgЗ 16 липня по 3 серпня 2011 року у Міжнародному дитячому  центрі  ”Артек”,  найбільшому дитячому  оздоровчому закладі  України, що має статус “Центр під егідою ЮНЕСКО”, пройшов Х Міжнародний дитячий фестиваль “Змінимо світ на краще!” за ініціативи Всеукраїнського благодійного Фонду Надії і Добра Фестиваль, за підтримки Президента України Віктора Януковича та Кабінету Міністрів України. Співорганізатори фестивалю: Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та Міністерство закордонних справ України.

Головними завданнями фестивалю є сприяння формуванню принципів толерантності, рівності прав та плюралізму думок у дітей різних національностей та віросповідань через набуття досвіду життєдіяльності в умовах полікультурного середовища. На цьогорічному фестивалі разом з постійними членами вперше були присутні делегації з таких далеких країн, як Ірак, Кенія, Малі, Мозамбік, Південно-Африканська Республіка.th_2.JPG.jpg

Програма фестивалю здійснюється за двома напрямками. Першим є проведення ІІ сесії Генеральної Асамблеї Міжнародної організації «Всесвітня Дитяча Ліга Націй», що була заснована у 2009 році. В роботі Ліги  беруть участь лідери дитячих громадських організацій, юні парламентарі та  журналісти, які обговорюють питання реалізації прав та можливостей дітей  у різних країнах  світу, проблеми екологічної безпеки планети, толерантності як основи для зміни світу на краще.

Яскравим наповненням фестивалю є культурна програма  «Планета талантів». Юні танцюристи та співаки, музиканти та  майстри оригінального жанру демонструють свої творчі досягнення та готують спільні  мистецькі заходи. Традиційними є проведення днів країн-учасниць, що дозволяють дітям познайомитися з культурою  держав світу. Національна приналежність, мова, колір шкіри, різні віросповідання не заважають дітям дружити, мирно існувати в  атмосфері взаємоповаги, взаєморозуміння та спільності інтересів. А акція «Фестиваль крокує Артеком» надає учасникам фестивалю можливість зустрітися з багатьма дітьми, які відпочивають  в інших таборах МДЦ «Артек».

Кульмінаційною подією фестивалю став День миру, що розпочався підсумковим засіданням Генасамблеї Всесвітньої Дитячої Ліги Націй, де юні миротворці підведуть підсумки спільної роботи та підпишуть звернення до Організації Об’єднаних Націй та керівників держав-учасників фестивалю. Діти сподіваються, що це ще один шанс звернутися до всього світу  - «Дорослі, почуйте наш голос! Ми різні, але в цьому наше багатство,  ми разом і  в цьому наша сила. Нам будувати майбутнє!»

Цього року на фестиваль з’їхались діти з 48 країн.

Право увійти до складу української делегації діти виборюють на чисельних національних та міжнародних конкурсах та фестивалях. Тому ми пишаємось, що саме учні нашої школи Білоус Анастасія, Єлагіна Анна та Старик Владислав у складі шоу-ансамбля «Квітограй» мали честь представляти Україну. Сертифікати на право участі у ювілейному десятому Міжнародному дитячому фестивалі «Змінимо світ на краще!» прем’єр-міністр Микола Азаров вручив колективу 3 березня в Українському Домі.

Також наші учні брали участь у 2-ї сесії Генасамблеї Міжнародної громадської організації «Всесвітня Дитяча Ліга Націй», де представляли Гімн Всесвітньої Дитячої Ліги Націй англійською мовою.

th_y_52b545f2.jpgth_y_027e1388.jpgth_y_ea125b22.jpg