Міжнародний день рідної мови 2024

зображення_viber_2024-02-21_13-17-21-129

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.
Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови у нашій школі проводиться низка заходів. Гасло цього дня у нашій школі «Наша мова – чудова українська. Користуймося рідною».
У цьому навчальному році вони проходять у рамках веселкового тижня початкової, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.
Учні 3-4 класів писали диктант «Мова- скарбниця духовності народу». У 1-х класах відбулися тематичні заняття «Мова барвиста, мова багата». Пізнавальний лепбук виготовили діти 1-А разом з класним керівником Цікаві та змістовні уроки відбулись у 2-3 класах, мовна вікторина збагатила словниковий запас учнів 4-х класів. Під час перерв гучно було на читацькому майданчику, який відвідували діти, щоб декламувати вірші улюблених поетів.
Учні 5-11 класів взяли участь у проєкті по виготовленню лепбуків «Рідна мова калинова», які були представлені у рекреації другого поверху. Традиційно в цей день учителі української мови та літератури провели в своїх класах інформаційні хвилинки, презентації про історію цього свята. Учні 9-11класів писали есе на тему « Чому потрібно розмовляти українською?» Гаслом твору стали слова Івана Огієнка:” Мова — то серце народу: гине мова — гине народ”
Заходи, проведені упродовж дня, були цікаві, сприяли розвитку творчої активності, активної життєвої позиції всіх учасників освітнього процесу. Хочеться вірити, що українська мова й надалі служитиме єднанню, возвеличуватиме Україну та український народ.
Плекай українську, адже мова — неодмінна складова будь-якої нації.