Листівка від Марії Талалаєвської

1234

Школа отримала вісточку від нашої учениці Марії Талалаєвської – переможниці програми FLEX. Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX) – це програма для учнів загальноосвітніх шкіл десяти країн співдружності незалежних держав (СНД) – Євразії, яка фінансується урядом Сполучених Штатів. Програма надає школярам стипендії, які дають їм змогу подорожувати до Сполучених Штатів, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати у американській приймаючій родині.

Основною метою FLEX є покращення взаєморозуміння між країнами та надання можливості молоді з Євразії спостерігати за американським державним устроєм та бути його частиною. В Україні FLEX працює з 1993 року. Щороку близько 300 фіналістів їдуть до Сполучених Штатів. Конкурс проводиться організацією Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Міністерства Освіти України.

Переможцем цього року стала і наша учениця 11-А класу Марія Талалаєвська, яка навчається в місті Гейтерсбург, штат Меріленд.
Сподіваємось, Марія і надалі інформуватиме наш колектив про своє перебування в школі та поділиться вражаннями про особливості навчання американських школярів.

Листівка Марії Талалаєвської

Мій перший «привіт» із Америки припадає на восьмий день мого перебування тут. Уже тиждень минув, а аж не віриться. Моєю домівкою на нинішній академічний рік стало невелике містечко Гейтерсбург/Gaithersburg (округ Монтгомері, штат Меріленд) приблизно за 40 кілометрів від Вашингтону.  Зараз тут мешкає близько 60 тисяч жителів.

Містечко зовсім невелике, за площею менше за Черкаси майже у три рази. Будівлі в ньому теж мініатюрні, а іноді навіть здаються казковими.

Життя тут відрізняється від того, що було в Україні, але не кардинально. Лише ззовні все виглядає таким незвичним і новим. Люди тут дуже привітні і полюбляють обійматись. Усі в общині знають один одного, тому дуже цікавились тим, хто ми і звідки.

Уже за цей тиждень я взяла участь у кількох неймовірних заходах. Я була на вечорі танців для людей з обмеженими можливостями (розлади типу синдрому Дауна та аутизму), що проходив у сусідньому містечку. Дуже приємно, що община приділяє цим людям стільки уваги, допомагає їм, збирає їх разом, проводить такі заходи. Тим більше, це все було повністю безкоштовно і за благодійні кошти общини. Хотілося б вірити в те, що в Україні таке відношення до людей із особливими потребами теж буде дуже поширеним. Окрім цього я була на благодійному вечері, де община обговорювала благодійні фонди та збирала кошти на навчання для тих, хто в майбутньому хоче стати священником, адже ціна за навчання сягає 40 тисяч доларів в рік.

Мені дуже пощастило із приймаючою родиною, адже усі вони чуйні та оптимістичні. Незвичайним для мене є те, що тепер у мене три старші сестри та брат, але це чудовий досвід. Дякуючи своїй приймаючій родині, я вже побувала в багатьох місцях у нас в штаті та в столиці. Нещодавно їздили до української православної церкви, де дізнались, що вони готуються до великого українського фестивалю. Працівники запросили нас їм допомагати із приготуваннями, що має бути дуже цікавим.

Заняття в школі розпочинаються тридцять першого серпня, тому поки що в мене є час для того, щоб призвичаїтися до всього. Уже впевнена, що життя тут ніколи не буде нудним.

Best regards

Марія Талалаєвська

yysxhiry6yw ckzxxgufrb4