Рідна мова калинова

1455803585_25_2

#Міжнароднийденьрідноїмови. День перший. Наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як народний, улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.
Традиційно з нагоди Міжнародного дня рідної мови у нашій школі проводиться низка заходів. У цьому навчальному році вони проходять, щоб ще раз долучитися вустами і серцем до материнської мови, найкращої, найсвятішої, найріднішої.
Цікаво і змістовно пройшов у нашій школі Міжнародний день рідної мови. Гасло дня «Наша мова – чудова українська. Користуймося рідною».
Учні 3-іх та 4-іх класів писали диктант «Мова- скарбниця духовності народу». Найкращі результати показали: Яновський Назар ( 3-І кл.), Ткаченко Ірина(3-А кл.), Старіченко Тіхон (3-Б кл.), Грінченко Марія (4-А кл.), Савченко Поліна (4-Б кл.). Дякуємо за гарні роботи і бажаємо подальших успіхів!
Протягом дня діти вивчали мирилки, фотографувалися біля цікаво оформлених тематичних дошок, де можна було прочитати влучні вислови про мову.
До цього свята готувалися і учні 5-11 класів, які взяли участь у проектах «Рідна мова калинова» , « Говоримо українською», «Українська кобза» та у челенджі «Рідна мова – українська». Традиційно в цей день учителі української мови та літератури проводять в класах мовні інтелектуальні ігри «Філологічний експрес», а учні 5-А класу писали есе на тему: «Чому потрібно розмовляти українською?» Зацікавила школярів і виставка учнівських зошитів з мови та літератури, бо, як сказав В.Стус «Освіта – це вид гігієни. Письмо з помилками – то як невимиті руки чи зуби».