Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів

фіва

#хеппічелендж Навряд чи знайдеться багато людей, які в дитинстві не грали в пісочниці. Але, будуючи замки з піску, навряд чи хтось із дітей замислюється, що вони, таким чином, висловлюють свої почуття і ставлення до навколишнього світу. Сьогодні вченими розроблено цілий напрямок — пісочна терапія, яка допомагає не тільки дітям, а й дорослим. За допомогою тактильного контакту з піском людина не тільки знімає стресову напругу, але і пізнає себе і свій внутрішній світ. Пісочна терапія дозволяє розкритися на глибинному рівні, зрозуміти свої проблеми і подивитися на них з боку, розвинути впевненість і творчий потенціал. Пісочна терапія – метод безпечний і перевірений роками. Він не може завдати шкоди внутрішньому стану, оскільки не має в собі деструктивного начала. Це спосіб, що допомагає людині зрозуміти себе і не вимагає нічого взамін. Це дуже важливо, особливо для людей із заниженою самооцінкою, які сумніваються у власних силах і можливостях. Найчастіше пісочна терапія проводиться для дітей. При іграх з піщинами у дитини розвивається дрібна моторика рук, яка в свою чергу стимулює мова малюка, його здатність до читання та письма. Пісочна терапія також носить для дитини навчальний характер. У пісочниці йде потужний розвиток тактильної чуттєвості, переважає наочно-образне мислення, тренується пам’ять і сприйняття. У пісочниці можуть проводитися не тільки індивідуальні заняття, але також і групові. Таким чином, людина вчиться не тільки знаходитися в суспільстві, а й взаємодіяти з іншими людьми. Між дітьми виникає емоційний контакт, вони знайомиться, просять допомогу і пропонують свою. Так як ігри з піском — процес приємний, то робота в колективі буде позитивною. Методику пісочної терапії використовує у своїй роботі і практичний психолог під час корекційних та групових занять з учнем з ООП та школярами з групи подовженого дня. ЇЇ рекомендації щодо впровадження такої методики вдома: «Якщо Ви хочете займатися таким видом роботи з дитиною, можете замінити пісок на манку. Спробуйте і вам сподобається.»

mycollages_4