Пам’яті Євгенія Подолянчука

Подолянчук_E

На честь воїна-захисника територіальної цілісності України, випускника школи Євгенія Подолянчука відкрито меморіальну дошку. Церемонія відкриття відбулася 14 вересня у день загибелі Євгенія. Шкільна родина та громадськість міста вшанували пам’ять героя та всіх загиблих захисників України хвилиною мовчання. На церемонії були присутні: батьки Євгенія – Ніна Федорівна Джулай та Петро Федорович Подолянчук, дружина Марія, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Черкаської міської ради Ігор Анатолійович Коломоєць, директор департаменту освіти та гуманітарної політики Марина Леонідівна Бакланова, заступники Черкаського обласного військового комісара полковник Олег Антонович Веретільник та підполковник Олег Анатольович Захаренко, класний керівник Ірина Петрівна Кучеренко, бойові побратими, представники Національної скаутської організації «Пласт», священнослужителі Української православної церкви Київського патріархату. Виступаючі згадали про життєвий та військовий шлях Євгенія, висловили безмежну вдячність за героїзм та любов до Батьківщини. По завершенню церемонії її учасники поклали квіти та запалили свічки на могилі героя у селі Круцьки.

Євгеній Петрович Подолянчук народився у місті Черкаси 4 липня 1991 року. У три роки мама навчила його грати в шахи. У 1998 році пішов у перший клас школи № 3. Навчаючись у школі намагався бути найкращим, і це у нього добре виходило, за що мав повагу серед однолітків і вчителів. Євгеній виявив неабияку заповзятість у військовій справі, отримав грамоту за особливі досягнення у вивченні курсу «Захист Вітчизни» та диплом за високі показники під час проведення навчально-польових зборів 2007–2008 навчального року.

У 2012 році  закінчив у званні лейтенанта Академію сухопутних військ імені Петра Сагайдачного та здобув кваліфікацію бакалавра, фахівця із військового управління, офіцера військового управління тактичного рівня, отримав диплом із відзнакою. Службові завдання у зоні АТО розпочалися для Євгенія у січні 2014 року, тоді він зі своєю групою брав участь у різних заходах по охороні об’єктів, прикриттю кордонів, а потім по обороні та охороні Донецького аеропорту. Він мав магічну здатність стискати та розтягувати час, встигав зробити дуже багато запланованого. За свої 23 роки здобув досвіду з півстоліття.

Загинув Євгеній 14 вересня 2014 року під час оборони Донецького аеропорту. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України 6 жовтня 2014 року нагороджений Орденом Богдана Хмельницького III ступеня. Кавалер  найвищої нагороди організації Пласт — «Залізний пластовий хрест за заслуги у національно-визвольній боротьбі в утвердженні Української держави». Нагороджений посмертно відзнакою «За заслуги перед Черкащиною» та Почесною грамотою Черкаської обласної державної адміністрації і обласної ради, а також пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» I ступеня (посмертно). 11 серпня 2014 року Наказом Міністра оборони України нагороджений Нагрудним знаком «Знак пошани». У лютому 2016 року посмертно нагороджений орденом «Народний Герой України».  24 вересня 2015 року посмертно присвоєно чергове військове звання — капітан.

Розпорядженням міського голови №29-р від 22.02.2016 року вулиця Нижня Комсомольська перейменована у вулицю Капітана Подолянчука.

У лютому 2015 року у шкільній музейній кімнаті Бойової та Трудової слави відкрита експозиція, яка присвячена Євгенію.

Подвиг Євгенія Подолянчука назавжди залишиться в пам’яті учнів, вчителів та майбутніх поколінь нашої шкільної родини.