Дотик природи – 2017

3

Учениці 11Б класу Наталія Коломієць та Ірина Вовк (керівник Довгаль Л.В.) стали переможцями Всеукраїнського біологічного форуму «Дотик природи». Наталія Коломієць представляла свій проект «Поширення інвазійного виду Harmonia axyridis на території міста Черкаси» в секції «Зоологія». Ірина Вовк виступала у секції «Ботаніка» з дослідницьким проектом «Морфологічні та екологічні фактори формування якісного зерна у гібридів кукурудзи».  У запеклій науковій боротьбі за результатами прозорого відкритого оцінювання, що здійснювало журі з науковців провідних ВНЗ України. . Наталія Коломієць стала абсолютним чемпіоном в секції «Зоологія», отримавши єдине І місце. Ірина Вовк стала срібним призером в секції «Ботаніка», виборовши ІІ місце серед більш ніж 20 проектів. Дівчата отримали неоцінений досвід ведення наукових дискусій та постерного захисту своїх наукових доробок, познайомились та потоваришували з майбутніми  молодими науковцями з усієї України.

До відома: Форум відбувся у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, за підтримки Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Національного університету біоресурсів і природокористування України. У форумі взяли участь учні загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, студенти вищих навчальних закладів, які мали досвід дослідницько-експериментальної роботи в галузях природничих наук. У фіналі було представлено 164 наукових проекти, за категоріями: Анатомія і фізіологія людини, Ботаніка, Екологія та проблеми довкілля, Енергозберігаючі технології, Зоологія, Мікробіологія, Науки про Землю (географія, геологія), Психологія та охорона здоров’я, Фізика і астрономія, Хімія і біохімія. Під час перебігу змагання визначались інноваційні проекти, які заслуговують на впровадження в практичну діяльність людини. Відповідно до протоколів журі переможцями і призерами визнано 83 конкурсанти. Фіналісти отримали від офіційних партнерів Форуму призи та подарунки.