День вишиванки 2019

902458_1_w_590

Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив’язане до жодного державного чи релігійного. Втім, мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу чи до школи. Наша шкільна родина котрий рік поспіль активно долучається до акції. В цей день, традиційно, можна побачити учнів та вчителів у колоритному національному одязі, а дівчат – ще й у барвистих віночках.
З самого ранку, у дворі школи, учні, батьки та вчителі НУШ провели флешмоб «Серце школи». Протягом дня всі бажаючі мали змогу долучитися до акції «Зупинися мить». Вчитель образотворчого мистецтва Плахотня Г.Л. для учнів 7-х класів провела майстер-клас «Імена зашифровані в вишиванці». Дівчата 1-5 класів стали учасниками конкурс віночків «Українкою я народилася…», перемогу в якому отримали представниці 3-А класу, які продемонстрували найбільшу кількість та оригінальність віночків. Найактивніші учні під керівництвом вчителя початкових класів Гаражун Л.В. представили жестову композицію на пісню «Сорочка мамина», яку готували заздалегідь. Цей день супроводжувався усміхненими обличчями та гарним настроєм.
До відома: 13 років тому студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк започаткувала акцію «Всесвітній день вишиванки». Надихнув її до цього Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиту сорочку на заняття. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і разом одягнути вишиванки. Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України. В цей день об’єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. У цей день варто пам’ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість.