Згадуємо про Крути

крути

На класних годинах учні школи пригадали оборонців української державності – героїв Крутів. Для сучасного покоління школярів подвиг їх ровесників є прикладом у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність нашої держави. Рівно 99 років тому, після створення Української Народної Республіки на залізничній станції Крути, понад півтисячі українських студентів, захищаючи Київ, вступили у нерівний бій з більшовиками.

До відома. Бій під Кру́тами відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами юнаки призупинили наступ противника. Радянське військо втратило боєздатність на чотири дні.