Як побороти кібермоббінг?

IMG_4442_1_

Такі питання вирішували вчителі на психолого-педагогічному семінарі.
Зазвичай під моббінгом розуміють груповий психологічний терор у вигляді непрямого або прямого цькування співробітника в колективі, як правило, з метою його звільнення.
У широкому сенсі мобінг (іноді моббінг) являє собою систематичне, повторюване протягом тривалого часу цькування, образа, приниження гідності іншої людини, наприклад, у школі, на робочому місці і через Інтернет (кібермоббінг), і так далі. Типові дії, здійснювані при мобінгу (цькуванні) — це поширення завідомо неправдивої інформації (чуток і пліток) про людину, глузування і провокації, прямі образи і залякування, соціальна ізоляція (бойкот і демонстративне ігнорування), нападки ущемляють честь і гідність людини, заподіяння матеріального чи фізичної шкоди.
До форм психологічного тиску притаманного традиційному мобінгу додаються можливості всесвітньої павутини, завдяки чому кібермоббінг набуває наступні функції:

• Цілодобове втручання в особисте життя. Кібермоббінг не має тимчасового або географічного обмеження. Нападки не закінчується після школи або робочого дня. Кіберхуліган (моббер) цілодобово має прямий доступ через технічні засоби до жертви: мобільний телефон або профіль у соціальних мережах і електронна пошта. Завдяки постійним номерах і облікових записів жертва не захищена від мобінг-атак і вдома. З іншого боку, не дуже наполегливого і здатного хулігана можна занести в чорні списки і позначати його повідомлення як спам.
  • Необмеженість аудиторії, швидкість поширення інформації. Нотатки або зображення, що пересилаються електронними технічними засобами, дуже важко контролювати, як тільки вони опинилися онлайн. Наприклад, відео легко копіюються з одного інтернет-порталу на інший. Тому розмір аудиторії і поле поширення кібермоббінга набагато ширше «звичайного» моббінга. Той контент, про який вже давно забули, може знову потрапити на очі громадськості, і жертві буде важко його нейтралізувати.
  • Анонімність Кібермоббера. Кіберзлочинець не вказує себе своїй жертві, може діяти анонімно, що забезпечує йому — нехай і гадану — безпека і нерідко збільшує термін його негативної «кібер-активності». Незнання жертви, ким є той, «інший», хто її третирує, може залякати її і позбавити спокою.

Дорослі можуть також допомагати дітям і підліткам у протистоянні кібертерору: наприклад, можуть повідомити поліції, виступити медіатором у вирішенні конфлікту.
Удосконалення знань і розуміння в області медіакомптенцій батьків, педагогів і вихователів — найкраща профілактика в боротьбі з кібермоббінгом.
Швидкі та превентивні дії проти моббінга пом’якшують, а за сприятливих обставин запобігають ескалацію конфлікту.
Більшість жертв відважуються  звернутися за допомогою і розголосити їх цькування тільки в тому разі, якщо довіряють людині, бо бояться опинитися повністю ізольованими від соціального оточення.
Всюди в цифровому світі, як і в реальній дійсності, поширюється принцип загальної відповідальності  ( аж до адміністративної та кримінальної): всі люди відповідальні за те, що вони дивляться, що вони роблять, що вони публікують в Інтернеті – до такого висновку прийшли всі педагоги.