Тиждень любові до книги

у-куток

З метою привернути увагу до книги, сприяти поглибленню читацьких інтересів в школі був проведений Тиждень любові до книги.

Розпочався тиждень виставкою стіннівок « Книги – морська глибина» та класною годиною «Якщо хочеш добро мати, вчися книгу шанувати». Були проведені різноманітні позакласні заходи. Так, вчителі Задорожня О.М. та Сатанівська І.В. провели для учнів 9-10-х класів Свято Книги, вчитель Микитенко А.А. –  пізнавальну гру «Книги – діти розуму» для учнів 6-х класів, учні 4-А класу стали учасниками конкурсу ерудитів «Юні читайлики» (вчитель Мотренко С.М.), а учні 5-А класу взяли участь у інтелектуальній грі « Що? Де? Куди?» (сторінками прочитаних книг) у обласній бібліотеці для дітей.

У дуже цікавій формі пройшла Фолькловна веселка для учнів 3-А класу (вчитель Могильна Т.М.), літературна вікторина для учнів 2-х класів (вчитель Шевченко Н.А.), інтелектуальна гра-подорож «Чарівний світ казок» у 3-В класі (вчитель Михайленко І.П.), альманах «Літературна Черкащина» для учнів 4-Б,4-В класів (вчителі Полуніна О.О., Вакацієнко Н.Б.).

Для наймолодших учнів було підготовлено спеціальне літературне свято «Нам без книг ніяк не можна» (вчителі Сіденко Л.М., Січкар Т.П., Гаражун Л.В.), де малюки допомагали дівчинці Настусі зрозуміти важливість книги у житті людини.

Для відвідувачів групи подовженого дня  вихователі Лазоренко Л.М., Гончаренко І.А., Осадча І.В. організували свято «Подорож до країни Читландії», під час якої за допомогою хитромудрої настільної гри учні мандрували чарівною картою, пригадуючи улюблені казки, рятуючи добрих казкових персонажів, заробляючи цікаві призи та подарунки.

Учні початкових класів мали змогу переглянути виставу англомовного лялькового театру «Сторінками англійських народних казок» у виконання учнів 5-Б класу під керівництвом вчителя англійської мови Коломієць Л.М.

Протягом тижня учні школи взяли участь у виставці малюнків « Мандри сторінками улюблених книг» (5-9 класи) та «Казка до нас завітала» (1-2 класи),  написанні відгуку про прочитану книгу (5-8 класи),  анкетуванні « Книга – мій найкращий друг» (5-11 класи), виставці дитячої творчості до творів українських письменників (3-4 класи), флеш-мобі « Для мене книга – це …»  (3-11 класи).

Окремо слід відмітити зустрічі з поетами та письменниками Черкащини. Так, учні 3-Б класу (вчитель Дзюба А.О.) зустрілися з поетом М.А.Доскочем, а учні 11-х класів – з письменниками О.Є.Юріним та І.І.Дубініним. Учні із задоволенням слухали про життєвий шлях видатних людей, декламацію віршів та уривок з творів, задавали цікаві питання, і навіть придбали книги для шкільної бібліотеки.

Бібліотекар Перцева Н.А. провела ряд бібліотечних уроків, розповідала про шкільну бібліотеку, демонструвала дітям нові надходження, для учнів 9-х класів підготувала презентацію «Герої житимуть у віках», під час якої презентувала книги про героїв АТО, а також організувала флеш-моб «Подаруй шкільній бібліотеці книгу».

Тиждень любові до книги пройшов на високому методичному рівні і допоміг учням у становленні індивідуальності, формування потреби й уміння використовувати засвоєні знання в повсякденному житті.