Спільний проект з французькою компанією «БЕТЕН Енженьєрі»

beten

Школа має успішну практику в напрямку розвитку навичок сталого розвитку у повсякденному життю. Шкільна громада пишається здобутками та успіхами у питаннях відповідального поводження із твердими побутовими відходами.

Напередодні впровадження в Україні нового закону щодо роздільного збору сміття з 1 січня 2018 року, школа першою у Черкасах має можливість ще ретельніше та по-європейські утилізувати органічні відходи. За сприянням наших закордонних партнерів, французької компанії «Бетен Енженьєрі» та громадської організації «Україна без сміття» у школі з’явився та почав працювати компостер для переробки органічних відходів.

Екологічний комітет шкільного парламенту презентував батьківській громаді принципи роботи компостера по здійснюванню компостування та практичне застосування приладу у домогосподарстві.

Компостер розташований на спеціальному майданчику. Закладанням органічних відходів із шкільної їдальні займаються учні профільних класів, вчителі біології та технічні працівники. Отримані органічні добрива будуть використані для підкормки «Екологічної долини» та інших насаджень на території школи.

До відома: З листопада минулого року, за фінансової підтримки уряду Французької республіки, в рамках програми FASEP, запущений перший пілотний проект в Україні з комплексної оптимізації системи утилізації та переробки відходів у місті Черкаси. Проект FASEP, направлений на вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами. Ключовим елементом у реалізації є просвітницько-виховна робота з населенням.