Славетні випускники

Бар

Випускник класу з поглибленим вивченням хімії та біології 2006 року Гліб Баришніков отримав президентський грант. Гліб відомий черкаський науковець, кандидат хімічних наук, викладач Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького. Він був одним із 151 претендента, які взяли участь у конкурсі Державного фонду фундаментальних досліджень, організованого для підтримки молодих вчених. І саме його проект «Механізми перенесення енергії та вібронні ефекти в мультишарових органічних світлодіодах» став одним з переможців. Дослідження Гліба Баришнікова стосується створення новітніх світловипромінюючих діодів, які є найсучаснішими джерелами освітлення, а також невід’ємними компонентами кожного сучасного смартфона, телевізора чи монітора. Сума гранту — 60 тисяч грн. Нині вчений перебуває у Швеції і вже понад рік працює в Королівському інституті Стокгольму, де продовжує свою наукову діяльність в рамках дворічного грантового проекту.

Вся шкільна родина вітає Глібу Баришнікову з отриманням президентського гранту та бажає продовжувати прославляти нашу державу новими науковими і винахідницькими  досягненнями.

До відома. Навчаючись у класі з поглибленим вивченням хімії і біології Гліб Баришніков був переможцем міського та обласного етапів конкурсу-захисту науково-досліднецьких робіт Малої академії наук з хімії, переможцем міського етапу Всеукраїнських олімпіад з хімії та біології. У 2006 році виборов звання «Учень року» у номінації «Кращий дослідник року». Закінчив школу із срібною медаллю. Працюючи викладачем Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Гліб у різні роки був керівником науково-досліднецьких робіт Малої академії наук у учнів нашої школи Богдана Ковтуна ( тема роботи: «Квантово-хімічне дослідження будови та електронно-спектральних властивостей електролюмінісцентного комплексу цинку») та двічі у Тетяни Битко ( теми робіт: «Створення ефективних світловипромінюючих діодів» та «Поєднання фосфоресцентної та ексиплексної емісії  для створення високоефективних органічних світловипромінюючих діодів») .