Постать Михайла Драй-Хмари

драй

Перша міська гімназія під патронатом її директора Саєнка С.І. ініціювала проведення  четвертої обласної конференції. Конференція була присвячена творчості колишнього випускника гімназії, відомого поета, перекладача та вченого Михайла Драй-Хмари. Наша школа є постійним учасником цього заходу. Учні 9-Б класу Ілля Опарін та 10-А класу Нікіта Пустильний взяли активну участь у конференції.  На розсуд її учасників, у номінації художнього читання творів поета, Ілля представив вірш  «Я світ увесь сприймаю оком…». У номінації асоціативних етюдів-презентацій Нікіта презентував роботу «Білі лебеді» (вчитель Сатанівська І.В.). За підсумками конференції Іллі Опаріну та Нікіті Пустильному були вручені сертифікати учасників та цінні подарунки. Вітаємо!

До відома. Михайло Драй-Хмара відомий поет, перекладач та вченій. Автор численних поетичних збірок та перекладів. Навчався у Першій Черкаській міській гімназії (у цьому приміщенні  зараз знаходиться  музичне училищі ім. С.С.Гулака-Артемовського).  Працював у семінарі академіка Володимира Перетца, Петроградському університеті. 1918-1923 — професор Кам’янець-Подільського університету, інституту народної освіти. 1923-1929 — професор кафедри українознавства Київського медичного інституту. 1930-1933 працював у НДІ мовознавства при ВУАН. Загинув у  «сталінському» таборі в 1939 році.