Підсумки тижня «День безпечного Інтернету»

IMG_1173

В школі пройшов тиждень присвячений Дню безпечного Інтернету. Протягом тижня було проведно різноманітні заходи, покликані пригорнути увагу шкільної громади до проблем пов’язаних навіть з таким корисним винаходом людства як Інтернет. В межах тижня учителями англійської мови разом з учнями 9-11 класів був проведений турнір ораторського мистецтва на тему «Чи потребує сучасний Інтернет регулювання з боку контролюючих державних органів». Не дивлячись на тягу сучасної молоді до свободи, більшість учасників все ж таки погодилися з тим, що держава має проводити регуляторну політику по відношенню до інформації, що висвітлюється в Інтернеті. За результатами турніру грамоту за І місце отримала учениця 11-Б класу Циганник Єлизавета (учитель Восколович Ж. Ю.), ІІ місце посіла учениця 11-А класу Матюшенко Наталя (учитель Восколович Ж.Ю.), а ІІІ місце поділили між собою Осіян Іван та Ігнатьєва Евеліна з 9-А класу (учитель Войцеховська О.В.). Учні 8-11 класів взяли участь у програмі Мережних академій Cisco, Кіберполіції України  та компанії ERC та приєдналися до онлайн-уроку в системі Cisco Webex після якого всі бажаючі змогли пройти тестування для отримання сертифікату про участь у вебінарі. Вчителі-предметники на своїх уроках також не обходили тему безпечного Інтернету. На уроках основ здоров’я учитель Молодичук Г.П. проводила тренінги для учнів 5-9 класів. Так, учні 6 класу працювали над міні-проектами ” Можливості Інтернету”,  “Небезпеки Інтернету”.  А учні 9 класу дискутували на тему “Кібербулінг”. Вчитель образотворчого мистецтва Плахотня Г.Л. разом з учнями 5-7 класів сформулювали 8 правил безпечного поводження в Інтернеті. Результатом їх спільної роботи став колаж з ілюстрацій, які учні створили до цих правил. На уроках фізкультури цього тижня вчителі звернули особливу увагу учнів до свого фізичного здоров’я, адже не секрет, що довге перебування за комп’ютером негативно впливає на самопочуття дітей і є причиною виникнення сколіозу. Вони ознайомили дітей зі вправами, які допомагають знімати напруження з м’язів тіла та очей. Протягом тижня на уроках інформатики учні ділилися особистим досвідом щодо безпечного користування глобальною мережею і на кінець уроку пропонували по одній пораді від класу, які б мали допомогти  учням школи почуватися впевнено та захищено під час роботи в Інтернеті. Не обійшовся тиждень і без рухливих змагань. В рамках квесту «Я і Інтернет», організованому Діденко А.О., учні 3-х класів виконували цікаві завдання на логіку, розкодовували повідомлення та розв’язували ребуси. Для проходження квесту «У пошуках скарбів Біла Гейтса», який проводив Пруденко В.В., учні 5-х класів показали вміння застосовувати новітні технології для отримання завдань та відповідей на них, продемонстрували вміння логічно мислити та критично оцінювати інформацію, що потрапляє з Інтернету. Оскільки необхідно було не тільки правильно, а й швидко надавати відповіді на поставленні задачі, то дітям доводилося поєднувати розумову працю з фізичним навантаженням, що робило участь у квестах ще цікавішою. Як результат, серед учасників молодшої школи перемогу отримали учні 3-А класу (класовод Січкар Т.П.), друге місце посіли учні 3-Б класу (класовод Гаражун Л.В.), а третє місце отримали учні 3-В класу (класовод Сіденко Л.М.). Вправнішими та швидшими серед п’ятикласників виявилися учні 5-Б класу (класний керівник Задиранов О.Б.), друге місце посіли учні 5-В класу (класний керівник Чернуха В. С.). На завершення тижня класними керівниками було проведено тематичну класну годину «Безпека в інтернеті: як не потрапити в тенета шахраїв в соціальних мережах», під час якої учні разом з вчителями обговорювали шляхи уникнення неприємних ситуацій, які можуть виникнути під час спілкування в соціальних мережах, активними користувачами яких є більшість учасників навчального процесу.

Для детального ознайомлення з тим, як проходив День безпечного Інтернету в Україні та світі можна перейти за посиланням  https://www.saferinternetday.org/