Новини з-за океану

0987

Школа отримала вісточку від нашого учня 11-А класу Деніса Козловського, який навчається  у місті Хантсвіл, штат Техас, США. Це стало можливо завдяки  перемозі Деніса у програмі FLEX. Для шкільної родини це надзвичайна подія тому, що вперше в історії школи можливість поглиблювати свої знання за кордоном здобув учень інклюзивного класу.
До відома: Програма обміну майбутніх лідерів (FLEX) – це програма для учнів загальноосвітніх шкіл десяти країн співдружності незалежних держав (СНД) – Євразії, яка фінансується урядом Сполучених Штатів. Програма надає школярам стипендії, які дають їм змогу подорожувати до Сполучених Штатів, навчатися в американській школі протягом одного академічного року і проживати у американській приймаючій родині.
Основною метою FLEX є покращення взаєморозуміння між країнами та надання можливості молоді з Євразії спостерігати за американським державним устроєм та бути його частиною. В Україні FLEX працює з 1993 року. Щороку близько 300 фіналістів їдуть до Сполучених Штатів. Конкурс проводиться організацією Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Міністерства Освіти України.

Листівка Деніса Козловського

Сьогодні, після двох тижнів перебування в США я надсилаю свою першу листівку. Цей навчальний рік я проведу в невеликому, але затишному містечку Хантсвіл, що розташоване за 60 кілометрів від Х’юстона (штат Техас). Місто невелике – лише 40 тисяч населення та проте дуже різноманітне і привітне.
Буденне життя тут відрізняється від того що звик бачити в Україні. Інша культура, традиції, звичаї… все здається новим і цікавим, тому кожен новий день – це завжди нові відкриття та емоції!!!
Перший свій тиждень за океаном я провів в місті Юджин, штат Орегон. Тут я вперше сів в американській шкільний автобус, побував в Університеті Орегона, вперше побував в американській школі… Загалом кожен новий день приносив новий досвід і безліч позитивних емоцій. Саме тут я вперше зустрів безліч людей різних національностей і релігій, адже там були студенти по обміну з більш ніж десяти країн світу. Кожен ділився власним досвідом, очікуваннями і переживаннями розповідав про свою країну і народ. Проте головною метою даного заходу було підготувати нас до життя в новій культурі та общині. Саме так, швидко і непомітно прийшов час прощатися з новими друзями, яких знаєш лише тиждень але які стали настільки близькими наче знаєш їх усе життя, і йти вперед на зустріч новому досвіду,емоціям, новим перемогам і падінням…..
Лише після тижня перебування в США я вирушив на зустріч до приймаючої родини. Взагалі мені пощастило з новою родиною, мене дуже тепло прийняли. Всі вони дуже чуйні і дбайливі, завжди привітні, а ще мають оптимістичний погляд на життя. Крім цього вони доволі розумні й начитані люди, тому вести розмову з ними дуже цікаво і ми проводимо багато часу розповідаючи про себе та про свої країни. Сім’я доволі велика, крім батьків в мене є тепер чотири брата і сестра, та можливо саме через це тут ніколи не буває сумно і тихо!
Перший тиждень в новій общині промайнув дуже швидко, я познайомився з багатьма новими людьми, більшість з яких дуже привітні, усміхнені та допитливі (часто потрібно пояснювати, що Україна знаходиться не в центральній Африці і це не острів) тому було легко знайти нових друзів. За цей короткий проміжок часу я встиг побувати в багатьох цікавих місцях. Моя школа – “Huntsville High School” розпочалася 15 серпня і тому я майже відразу після прибуття почав її відвідувати.
З перших днів починаєш відчувати, що система освіти в США і Україні дуже відрізняються (проте потрібно зазначити, що між штатами також можуть бути певні відмінності). В перший день мені запропонували вибрати предмети, що є незвичним для українських шкіл, тому наразі я вивчаю вісім предметів: US Government and Politics, English 3 (американська література), Germany 1, Algebra 3, US History, Astronomy, Principles of Marketing and Business, Information technologies. Найважче, поки що, вивчати німецьку мову та проте мені дуже подобаються усі предмети.  Урок триває 47 хвилин, перерви доволі короткі – лише 5 хвилин, та проте перед п’ятим уроком є перерва на ланч, що триває 30 хвилин. Уроки розпочинаються в 7.45, тому вставати потрібно рано. З інших речей, що мене здивували – це відсутність підручників і використання олівця замість ручки.
Крім навчання та відпочинку я разом з сім’єю активно займаємося волонтерством. Декілька днів тому ми упаковували їжу для бідних сімей. Взагалі волонтерство – це не лише допомога іншим, а й можливість гарно провести час та познайомитися з багатьма новими людьми, або знайти нових друзів.
Я провів в США лише тиждень та зрозумів, що кожен новий день тут – кращий ніж попередній. Я сподіваюсь, що попереду буде ще багато чого цікавого і неймовірного, але зараз я можу сказати лише одне – мої погляди і думки змінилися, і вони ніколи не будуть такі як раніше!

P.S Я сподіваюсь, що у вас також все добре і ви готові до нового навчального року! Бажаю всім учням, вчителям, і всім хто б не читав цього листа – удачі, наснаги та успіху!!!

З найкращими побажаннями,
Деніс