Новини наукового табору «Досліджуємо світ»

Разом із учителями української мови та літератури та світової літератури Барсуковою Л.М., Чернухою В.С. Сатанівською І.В., учні відвідали Музей «Кобзаря» Т. Г. Шевченка розташований у меморіальному будинку (особняк Цибульських), у якому від 18 до 22 липня 1859 року проживав сам Тарас Шевченко. Цей музей називають єдиним в світі музеєм однієї книги.Власне «Кобзар», яким його тепер знає увесь світ, склався не відразу. Перше видання було здійснено в Петербурзі в 1840 році. У цей «Кобзар» ввійшло лише 8 творів Тараса Шевченка: «Перебендя», «Катерина», «Іван Підкова», «Тополі», «Думка», «До Основ’яненка», «Тарасова ніч» і вірш «Думи мої, думи мої». У світі збереглося лише декілька примірників першого «Кобзаря» (1840), тому один з них є гордістю черкаського музею. У музеї експонується ще одне прижиттєве видання поета — «Кобзар» 1860 року, це видання вийшло значно повнішим за попередні (17 творів і портрет Шевченка).В експозиції представлено чимало інших коштовних і не менш рідкісних видань творчості Шевченка — багато діаспорних видань, майже 40 «Кобзарів», перекладених на інші мови, велике зібрання шевченківських листівок, значків, медалей, плакатів тощо.
Разом із вчителем біології та екології Клименко О.І. учні відвідали Черка́ський обласний краєзнавчий музей, відділ природи.Експонати п’яти експозиційних залів відділу природи розповідають про природне багатство Черкащини, їхнє використання і охорону. Учні відчули себе героям мультфільму “Льодовиковий період”. Живого мамонта побачити не вдалося, але уявити собі, який вигляд він мав, була можливість. У музеї є, мабуть, усі тварини, які були задіяні у цьому мультфільмі. Опудала звірів майже нічим не відрізняються від живих тварин: злі вовки, орли в польоті, білочка з горішком тощо.
Разом із вчителями біології та екології Клименко О.І. та Довгаль Л.В. учні посадили на території школи 10 саджанців дубків.