Навчально-пізнавальна подорож

20181008_152625

Учні 11А класу (класний керівник Кононенко Т.Г.) здійснили подорож місцями козацької слави. Працюючи над проектом «Холодний Яр – міфи, легенди, реальність», старшокласники побували у одному із найвідоміших історичних місць України. Козацький куточок, насичений різноманітними архітектурними пам’ятками, що мають тисячолітню історію, про які розповів Віталій Козир. Одинадцятикласники почули цікаву історію про 1100 літній Дуб Залізняка, який є однією з найвражаючих пам’яток України, що існував в козацькі часи  Богдана Хмельницького, надихав Тараса Григоровича Шевченка та зараз передає нам багатовікову історію. Неподалік від Дубу Залізняка в селі Буда знаходиться монумент у вигляді жінки з дитиною, в пам’ять про жертв нацизму. Поряд розташований Храм святого праведного Петра Багатостраждального.
По дорозі до монастиря, учні мандрували лісом та побачили на власні очі скіфські кургани, де знаходяться й до сьогодні цінні історичні пам’ятки (вироби із золото, зброя, тіла великих воїнів). Згодом учні відвідали Мотронинський жіночий монастир, який увібрав красу і страждальну історію, починаючи з 1198 року. Кожен завітав у святу будівлю та побачив багатство духовного світу з середини.
Також учні 11-А класу побували біля пам’ятника Максима Залізняка та сфотографувалася з прапором холодноярців, що виступали під гаслом «Воля України — або смерть». Це гасло з 1918 по 1922 роки стало візитівкою проголошення незалежності  Холодноярської Республіки.
Старшокласники покидали куточок Черкащини з сумом і гордістю за країну, що в них є можливість дізнатися про життя предків, відчути та побачити все на власні очі.
Подорож відбулася завдяки сприянню та підтримки заступника міського голови Коломойця І.А.
Презентація проекту  «Холодний Яр – міфи, легенди, реальність» відбудеться 12 жовтня 2018 року до Дня Українського козацтва. Запрошуємо всіх бажаючих.