Науковий табір «Досліджую світ»

IMG_6253

Завершилась робота юних науковців, які працювали упродовж цього часу у різних напрямках. Група науковців під керівництвом вчителів біології та хімії Клименко О.І., Довгаль Л.В., Будавіцької С.В. побували у лабораторіях Черкаського державного технологічного університету, де працювали з робототехнікою, вимірювали власне енергетичне поле, вивчали межу шкідливих впливів телефонів, смартфонів та планшетів, обирали напрямки досліджень з біохімії.
За період роботи в науковому таборі учні створили 6 проектів під керівництвом учителя основ здоров’я Сокур О.І. з основних тем практики: «Аналіз харчового раціону сучасної молоді. Модні дієти.», «Дослідження та аналіз вживання кількості води протягом доби», «Хвороби цивілізації, причини, що їх спричиняють, профілактика», «Паління та його шкідливий вплив на здоров’я дітей і підлітків, профілактика», «Наркоманія: види, ознаки, методи профілактики», «СНІД/ВІЛ: шляхи передачі інфекції, ознаки, профілактика».
Поведені практичні заняття «Повторимо правила дорожнього руху», «Вплив фізичних вправ на збереження здорової постави», «Значення вітамінів і вітаміноподібних речовин у формуванні здоров’я».
Працювала і «Школа бізнесу», де менеджер ПриватБанку А.Вовченко навчав учнів фінансової грамотності. Завершився курс захистом бізнес-проектів.
Працюючи у проекті «Вивчаємо рідний край» наймолодші учасники наукового табору (вчителі Артьомова У.О., Пруденко В.В.) здійснили подорож до «Зерноленду». Це чудове місце знаходиться на мальовничих просторах, поблизу унікального природного бар’єру, на кордоні двох геологічних плато. П’ятикласники познайомилися з традиційними ремеслами і промислами, відвідали майстер-класи з гончарства, ткацтва, вишивки та виготовлення паперу. Найбільше учням сподобався майстер-клас із стрільби з луків та арбалетів. Школярі саморуч із тіста зробили символічних жайворонків, які після виготовлення на вогнищі отримали в подарунок. П’ятикласники скуштували справжній козацький куліш та духмяний узвар. Подорож залишила чудові враження у учнів та їх вчителів. Також учні 5-Б класу створили фотоколажі та презентації про найцікавіші подорожі та екскурсії, які здійснили протягом перебування в науковому таборі. В останній день, об’єднавшись у творчі групи захистили свої роботи. Підсумок двотижневої праці – створення маршрутів подорожей на наступний рік. Завершився день міні-концертом та веселими рухливими іграми.
Вчителі гуманітарного циклу обрали напрямком своїх досліджень наше місто. Архітектурна спадщина рідного міста досліджувалась учнями 10-Б класу, промислові підприємства Черкас вивчались учнями 10-А класу, які створили проекти про ПАТ «Юрія», автомобільну корпорацію «Богдан», швейну фабрику ім. Лесі Українки.
Під час наукового табору учні 6-А, 6-Б, 7-Б та 7-В класів працювали над темою «Література Черкащини» (учитель Соломка О. М.). Табірчани створили та захистили проекти про життя та творчість Т.Шевченка, В.Симоненка, В. Захарченка, В.Коваленко, С.Горбань, В.Пахаренка, К.Вербівської, В.Поліщука, І.Дробного, Н.Горішної, М.Павленко. Розробили лепбуки, присвячені Великому Кобзареві. У ході практики учні здійснили пішохідну екскурсію містом, вшанували славу Великого Поета біля його пам’ятника.
Щасливі та задоволенні діти пішли на літні канікули.