Наукова біологічна практика
Цьогорічна навчальна практика для учнів профільного 10-А класу була надзвичайно корисною та динамічною. Завдяки співпраці з ННІ природничих наук ЧНУ ім. Б.Хмельницького школярі долучилися до світу сучасної науки. Викладач кафедри екології та аргобіології Спрягайло Олександр Васильович ознайомив десятикласників з колекцією рослин ботанічного саду ЧНУ. Завдяки науковцеві старшокласники дізналися про історію інтродукції таких рідкісних рослин як тис, метасеквойя, гіркокаштан, бук, платан. Екскурсія по ботанічному саду була змістовною і пізнавальною. Ознайомитися з представниками фауни України і Черкащини практиканти змогли у Зоологічному музеї ННІ природничих наук. Екскурсію до зоомузею учням запропонувала викладач університету Зубенко Ольга Григорівна. Учні розглянули експонати, що демонструють представників фауни України та світу – хребетних та безхребетних.
На занятті із біохімії та цитології, які провели для школярів викладачі кафедри біології та біохімії Соколенко Вадим Леонідович та Соколенко Світлана Вікторівна, демонструвалися учням зразки нормальної та патологічної крові, практичні навички здійснення світлової мікроскопії та прийоми роботи із приладом для електрофорезу білків. Учні мали змогу здійснити деякі маніпуляції з сучасним мікробіологічним обладнанням. Теорія і практика генетики та цитології, яка пройшла під керівництвом викладача університету Дерія Сергія Івановича, стала випереджувальним навчанням. Учні ознайомилися на практиці з мутантними формами дрозофіл, політенними хромосомами, препаратами статевих клітин. Тепер учні готові до теоретичних занять з генетики, яку будуть вивчать у курсі одинадцятого класу.
Старшокласники, що проходили практику захопилися світом сучасної біологічної науки та будуть вмотивовані глибше пізнавати біологічні закономірності на останньому році навчання у школі.