Марш за клімат

IMG_20190923_194234_677

На Соборну площу Черкас вийшли більше 100 небайдужих молодих людей на марш за клімат. Владислав Босенко – учень 10А класу, член міської учнівської міжпарламентської асамблеї – cеред організаторів та активних учасників заходу. Молодь прийшла на марш, щоб заявити – їм важливе чисте майбутнє, вони знають про зміни клімату, вони хочуть дихати чистим повітрям, пити чисту воду, та хочуть жити в безпечному, енергоефективному та енергонезалежному місті. Головна мета маршу: закликати всю громаду міста та України перейти на 100% відновлювальних джерел енергії до 2050 року.
До відома. Акції проти змін клімату почалися в серпні 2018 року. Тоді в одну з п’ятниць шведська школярка Грета Тунберг провела одиночний шкільний страйк за клімат біля будівлі парламенту Швеції. До дівчини приєдналися інші школярі і студенти, а сама акція отримала назву «П’ятниці заради майбутнього». Шкільні протести переросли в однойменний міжнародний молодіжний рух.