Майстерня сталого розвитку

IMG_4944

Вся шкільна родина взяла участь у проекті «Майстерня сталого розвитку».  Захід спрямований на формування культури розумного споживання природних ресурсів з метою зменшення кількості відходів та економії коштів. “Менше сміти – кошти для сімейних розваг бережи!” – таким було кредо заходу, яке було організоване за сприянням Lions Club “Kiev Ecology”, BETEN International за підтримки компанії Syvedac Caen la mer та Черкаська міська рада. Проект відбувсяв рамках Днів сталої енергії в Черкасах.
У Черкасах 9% усіх відходів становить пластик, в тому числі, 5% – поліетиленові пакети. Ці матеріали важко піддаються переробці та доволі часто є непридатними для повторного використання. Для того, щоб доступніше пояснити мешканцям міста, як зменшити кількість відходів у побуті, були проведені майстер-класи  щодо альтернативи: ланч-бокси замість пакетів зі поліетилену, my bottle замість тисячі пластикових пляшок, еко-сумки для покупок. Присутні мали можливість обміняти 5 пластикових пляшок або пакетів на стильну еко-сумку.
Учні з великим задоволенням долучились до майстер-класів: «Аквагрим», «Ліпнення з глини», «Паперопластика», «Оригамі», «Виготовлення сувенірів», «Техніка гофрування». За участі  представників французької компанії «БЕТЕН Енженьєрі» було проведено воркшоп «Безкоштовний сад на вікні», де навчали виготовляти горщики для квітів із підручних матеріалів та втор сировини.  Завдяки еко-іграм учні діізналися багато корисної інформації про раціональне поводження із відходами.