Історія

На перехресті історичних перипетій завжди народжуються нові політичні та громадські об’єднання і організації. Історія створення “Країни Пригод” тісно пов’язана з сучасною історією нашої Держави — України.

Листопад 1996 року став новою точкою відліку, що змінила ставлення не тільки дітей, а і дорослих до неформальних об’єднань в нашій, тоді ще загальноосвітній школі № 3. Школярі зробили перший крок до відстоювання свого права на можливість об’єднуватися за інтересами. У істоків створення “Країни Пригод” стояли педагоги-організатори Коркішко Ігор Олексійович та Заруба Світлана Вікторівна, які провели велику підготовчу роботу по втіленню мрій школярів про своє неповторне об’єднання.

Рішення про створення “Країни Пригод” було прийнято на конференції активу школи після довгих суперечок та дискусій.

Дитяче об’єднання “Країна Пригод” повинне було згуртувати дітей навколо ідей розвитку художньо-естетичних здібностей, бо вже тоді школа мала високі здобутки в творчіх конкурсах та фестивалях. На цікавих художньо-естетичних заходах, які проводилися майже щомісяця, учні довели, що вони талановиті та неординарні особистості з багатим потенціалом.

Шкільне дитяче об’єднання “Країна Пригод” народилося на півроку раніше ніж міська дитяча організація, яка через деякий час отримала назву “Грані”. Приєднавшись до її лав, ми завжди відстоювали інтереси своїх учнів, приєднувалися тільки до тих рішень, які не суперечили положенню і статуту “Країни Пригод”.

Великий внесок в роботу об’єднання зробили найбільш активні і талановиті учні того часу, які мали чітку життєву позицію та були художньо-обдарованими, справжніми лідерами. Ми не можемо не згадати багаторазових переможців міських і обласних конкурсів та фестивалів, які своїми виступами підкоряли глядачів на головних підмостках міста, яким аплодували тисячі дорослих та дітей. А по закінченні школи не загубилися в “джунглях” буденного світу. Це справжній “золотий фонд” нашого об’єднання, і дуже приємно, що і вони не забувають школу і “КраїнуПригод”, цікавляться нашим життям і діяльністю. Кожне ім’я—Ім’я з великої літери: Катерина Палагута, Дмитро Задерновський, Альона Сівак, Андрій Букато, Тетяна Бродгауер, Руслан Дрига (Колесник), Аріна Рябих, Дмитро Бочко, Анна Жовновач, Олександр Мусієнко, Діна Переверова, Олександр Бабенков та багато, багато інших. Неможливо забути, як ми готувалися до нескінченних подорожей в цікавий світ “Країни Пригод”. Скільки важких репетицій проходило до кожного заходу і, нарешті—диво: концерт, конкурс, фестиваль, що пролітали на одному диханні… І знову напружена і натхненна робота по підготовці до іншого заходу.

З 1996 по 2000 рік дитяче об’єднання “Країна Пригод” брало участь більше ніж у 30 міських конкурсах та фестивалях і провело біля 100 шкільних заходів. Особливою популярністю користувалася станція “Театральна фортеця”, бо в театральному мистецтві у нас завжди були великі здобутки. Скільки уривків з класичних та сучасних творів було втілено в сценічну дію! Незабутнє враження залишили вистави “Моцарт і Сальєрі”

О. Пушкіна з Дмитром Задерновським і Сергієм Артьомовим в головних ролях, “Пігмаліон” Б. Шоу з Тетяною Бродгауер, Мирославою Заморук і Дмитром Богатирьовим, “Школа лихослів’я” Р. Шерідана с цілою плеядою талановитих акторів (Катерина Палагута, Аріна Рябих, Денис Зеленко, Олена Галагузова, Юлія Безус, Олена Черкаська) та інші, які стали класикою дитячого об’єднання “Країна Пригод”. Багато робіт залишилося на відео плівках і всім гостям, що приходять до нас в школу, ми завжди пропонуємо до уваги перегляд кращих уривків із нашого архіву.

Іноді здається, що так легко і вільно грають наші шкільні таланти на сцені, але хто підозрює, скільки треба творчих зусиль для того, щоб з’явилася така легкість, скільки сліз і поту потребує кожна вистава. А юні актори могли зробити диво, незважаючи на всі негаразди, що супроводжують кожну людину, на великі навантаження в навчанні, на деколи, вороже ставлення до їх захоплення. Запам’яталися репетиції до міського конкурсу інсценованих творів вистави “Вампір” О. Образцова, коли Альона Сивак і Аріна Рябих два тижні приходили на репетиції з високою температурою. Хіба це не справжня мужність і самовідданість цікавій справі? І це не поодиночний випадок, а закономірність, що притаманна діячам нашого об’єднання.

Не менш цікаво проходили подорожі на станцію “Палац веселих та кмітливих”. КВНи, конкурси кліпів та гумористичних творів завжди користувалися великою популярністю. Примушували сміятися глядачів: Андрій Букато, Анна Жовновач, Аріна Рябих, Олександр Бабенков, Олена Сівкова, Сергій Артьомов. Їхні комічні образи є прикладом для наступних поколінь “Країни Пригод”. Анна Жовновач була одним з активних розробників сценаріїв до КВНів, вона вигадувала безліч жартів та реприз. В перші роки діяльності об’єднання дуже важко було з музичним оформленням, це пізніше з’явилися фонограми, а тоді ми співали під “живу” музику. І неможливо не згадати Дмитра Задерновського, який був нашою єдиною фонограмою, що ніколи не виходила з ладу.

В кінці 90-х років в місті народився конкурс кліпів, в якому наше об’єднання одразу стало брати участь. І—О, успіх! Да який! Гран-прі дорослого журі.

Кліп “Сучасна школа” отримав визнання. Спочатку він здобув популярність в школі, випередивши найнебезпечнішого конкурента на шість голосів журі , а потім став переможцем міського конкурсу. І все це—”Палац веселих і кмітливих”.

Перші заходи в “Місті лицарів та прекрасних дам” мали традиційні назви: “Ну-мо, дівчата!” та “Ну-мо, хлопці!”, але це зовсім не знижувало їх видовищність. Кожний учасник мріяв про перемогу, але перемога приходить до самого наполегливого. Хоча, якщо бути відвертим, більшість учасників її заслуговували. Серед перших переможців були: Андрій Букато, Дмитро Задерновський, Дмитро Бочко, Денис Зеленко, Людмила Романчук та інші. Олена Сівкова та Ольга Лупан здобули номінації міського конкурсу “Міс Черкаси” серед дівчат їхньої вікової категорії.

Але не тільки учні творили історію дитячого об’єднання “Країна Пригод”. Кращі класні керівники активно допомагали її розвитку, їхні поради завжди були доречні при підготовці до різноманітних заходів. Уляна Олександрівна Артьомова, Ангеліна Антонівна Безвинна, Лариса Михайлівна Барсукова, Ольга Василівна Кудринська, Ірина Петрівна Кучеренко завжди були разом зі своїми дітьми і переживали не менш ніж вони за успіхи та невдачі.

З вересня 2000 року почався наступний етап діяльності “Країни Пригод”. Закінчили школу перші діячі обєднання, і на зміну їм прийшло нове покоління—Анна Колодницька, яка протягом п’яти років представляла “Країну Пригод” в міській дитячій організації “Грані”, була капітаном команди лідерів Черкас, Федір Пугачевський, Дмитро Барабан, Вероніка Мірза, Ольга Демичева, Таїсія Олійник та багато, багато інших. Вони продовжували славні традиції об’єднання: перемоги в міських конкурсах кліпів, інсценованих творів, фестивалю “Грайлива веселка”, гідні виступи “Країни Пригод” на загальноміських конференціях. Особливо хочеться згадати участь Анни Колодницької та Федіра Пугачевського в обласній грі “Лідер”, де вони показали себе справжніми бійцями і посіли разом з командою І та ІІ місця. Дитяче об’єднання “Країна Пригод” все більше стає відомою в місті дитячою організацією, про це говорить і Диплом міської організації “Грані”, яка визнає нас одними з кращих.

Активно працювати в об’єднанні підключаються все більше і більше школярів: Михайло Клименко, Вікторія Фесенко, Дмитро Москаленко, Іван Колодницький, Антоніна Крись, Альона Козинець та інші. Велику допомогу надають класні керівники Алла Олексіївна Банделюк, Галина Валеріївна Вовчок, Світлана Петрівна Горбань. Все частіше ми запрошуємо гостей з різних шкіл та громадських організацій міста. З’являються нові заходи, які стають традиційними: презентація 5-х класів, посвята в старшокласники 9-х. Фестивалі стають більш людними, іноді кількість учасників доходить до 200-от осіб.

Новою віхою в діяльності дитячого об’єднання “Країна Пригод” стає 2003 рік, коли приймається положення про академічну та координаційну раду. В координаційній раді представлені всі класи, а до академічної входять найвидатніші члени об’єднання, що завоювали свій авторитет на рівні міста та області.

З 2003 по 2011 рік академіками дитячого об’єднання “Країна Пригод” обиралися 46 учнів, які разом ставали переможцями більш, ніж 50 міських та обласних конкурсів та фестивалів.

В жовтні 2004 року з ініціативи дитячого обєднання “Країна Пригод” в школі були запроваджені конкурси “Клас року” і “Учень року”. Переможці цих конкурсів отримують нагороди на лінійці “Останній дзвоник”.

В листопаді 2006 року “Країна Пригод” відсвяткувала своє десятиріччя.

З 2007 року у лавах дитячого обєднання “Країна Пригод” виникла думка про нагородження учнів-переможців на окремому заході. Так народився “Форум обдарованих дітей” художньо-естетичного напрямку, який проходить щорічно у травні місяці.

У вересні 2010 року був затверджений гімн об’єднання, який виконується на всіх великих заходах дитячого обєднання “Країна Пригод”.