Клітинна біологія

1

Учениця 11-Б класу Наталія Коломієць навчається у школи Національного центру «Мала академія наук України» (секція «Біологія»). Темою зимової школи стала клітинна біологія. Навчання було зосереджене, передусім, на практичних експериментах, адже переконатися в наукових фактах можна, лише побачивши все на власні очі. Наталія виділяла ДНК з яблука та банана і вирощували різні колонії у чашках Петрі. Також перевіряла пігулки аскорбінової кислоти на вміст вітаміну С та барвників.  Окрім того, учениця мала змогу під мікроскопом спостерігати за живими  еукаріотичними клітинами і хромосомами людини; робила мікропрепарати з корінців редису, руколи, кропу і, розглядаючи їх під мікроскопом, визначала кількість хромосом.

Цей курс був спрямований на усвідомлення знань, які вже були отримали у школі. Практичний підхід до навчання допоміг краще запам’ятати і зрозуміти те, що вивчалося на уроках біології. Все, що побачив, зробив, дослідив самотужки одного разу, назавжди відкладається в пам’яті.  Наталія вже брала участь у осінній сесії хіміко-біологічної. Крім неї туди потрапило ще близько 15 осіб з різних куточків України. Як і минулого разу, результатом відвідування стали нові ґрунтовні знання, практичні відомості, знайомство з науковцями Малої академії наук України. Біологічна школа стала цінним внеском в участі учениці у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.