Інтегруємося в Європу

fot_36

Товариство Клуб Друзів України міста Бидгощ –міста- побратима Черкас нашу школу запросило, як партнера, до спільної реалізації проекту «Двомовна польсько-українська театральна вистава під назвою «Будинок на кордоні», реалізованого в ранках конкурсу, оголошеного Національним Центром Культури «Польсько- український обмін молоді».

З 4 по 20 жовтня 2015 року 10 учнів нашої школи на чолі з директором школи Т.Ткаченко у місті Бидгощ Польща готували і представляли виставу п`єси Славоміра Мрожека. Даний проект мів успішну реалізацію завдяки патронату мера міста Бидгощ Рафала Бруского.Дана прм`єра   відбулася під час святкування у Бидгощі Європейського тижня місцевої демократії.

Під час реалізації даного проекту учні 11-го класу познайомились з містом під час прогулянок, вивчали історію давнього європейського міста, пізнали їхні традиції, культуру даного регіону.

Спільні репетиції, мовні заняття, візити до культурних осередків міста Бидгощ та екскурсія до Торуні – все це збагатило культурний досвід наших старшокласників,дало можливість двомовного спілкування, активної презентації країн, міст, шкіл в яких навчались учасники проекту.

Відвідування Лісного Парку Рекреації на Відпочинку, ботанічного саду, зоопарку та Парку динозаврів дало можливість учням спроектувати власне зростання в культурному та екологічному напрямках.

Під час спільного кулінарного заняття вчились та готували регіональні страви, обмінюючись рецептами та враженнями від такої вечері біля вогнища.

Побувала наша делегація і в Третьому академічному ліцеї, що викликало цілий ряд бурхливих почуттів. Учні презентували школи, порівнювали системи освіти України і Польщі. Директор школи провела перемовини з директором ліцею Гражиною Дзедзину щодо співпраці між школою та ліцеєм. Сьогодні  Європейський клуб школи та ліцею працюють над новим спільним проектом.

Особливого досвіду набули наші учні  при зустрічі в Ратуші з представниками місцевої влади.

Щоденні театральні варштати, репетиції на двох мовах не затьмарювали вражень від зустрічей, спілкувань та екскурсій.

Накінець – то настав той день – день прем`єри. Три дні – п`ять спектаклів. Нові емоції, нові враження, новий досвід.

Так проект добіг до кінця. Зіграні вистави, артисти роз`їхались по своїх школах, але досвід партнерських дружніх комунікацій ще дасть свої наслідки для учнів обох країн.

Тож хай дружба допомагає нам мати партнерів для спільних проектів, візитів, обмінів.