ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ШКОЛА

7

Вчитель біології та екології  Довгаль Л.В. взяла участь у І Всеукраїнській конференції «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ШКОЛА».  Організаторами Конференції виступили ПРООН, Всеукраїнська екологічна ліга та Національний еколого – натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти та науки України. За два дня роботи конференції відбулося два пленарних засідання, робота чотирьох круглих столів та було здійснено два тренінга.

Досвід роботи нашої школи був представлений доповіддю на тему: «Проектна діяльність як шлях реалізації кліматичної освіти та підвищення енергоефективності Черкаської спеціалізованої школи  І – ІІІ ступенів № 3», яку підготували директор школи Ткаченко Т. Є. та вчитель біології та екології Довгаль Л. В. . Доповідь була частиною круглого столу «Форми та методи роботи з енергоефективності в освітньому процесі.» Результати роботи школи за даним напрямком були схвально сприйняті учасниками круглого столу, багато наших ідей знайшли широкий розголос серед освітянської спільноти.

Використовуючи досвід отриманий у проекті «Школа енергії » та напрацювання проекту» CherkasyGreenEnergy», Довгаль Л.В. провела тренінг «Як здійснити енергетичний аудит школи силами учнів та педагогів.» У ході тренінгу учасники навчились користуватися приладами для енергоаудиту та їм були презентовані відповідні методичні рекомендації.

Найбільший інтерес учасників конференції викликала екскурсія до твердопаливних котлів, що встановлені на території НЕНЦу. Це сучасні установки, які використовують біомасу для опалення приміщень. Відвідувачі дізналися про особливості роботи котлів на пелетах з соломи, умовами їх експлуатації та абсолютну екологічну чистоту.

Надзвичайно корисними для подальшої роботи щодо розвитку енергоефективної освіти у школах будуть матеріали та література , що отримали у часники конференції від ПРООН та ВЕЛ.