До побачення, зимо!

1

В останній день Масляни учні нашої школи проводжали зиму та частували смачними млинцями.

Масляна – останній перед Великим постом тиждень (цього року з 24 по 28 лютого)  - популярне народне свято, що дійшло до наших днів ще з язичницьких часів. Це свято, яке символізує прощання із зимою і зустріч весни. Протягом Масляної проводились різноманітні обряди, гостини, гуляння. Обрядова їжа на Масляну – млинці та вареники з сиром і сметаною.

Цього дня у шкільній їдальні школярам пропонували смачні млинці із різними наповнювачами.

А учні 7-А класу на чолі із вчителем англійської мови Білоус О.О. провели незвичайний урок – захист проектів «Смакуймо млинці». Учні порівняли традиції святкування Масляної та Дня Млинців у Великій Британії, який святкуватиметься 4 березня.

День Млинців, або жирний вівторок ( англ. Pancake Day або Shrove Tuesday) – свято- карнавал, напередодні Попелястої середи, що знаменує початок Великого посту. У цей день англійці печуть акуратні млинці. Їдять їх найчастіше традиційно – теплими, обсипати цукром і политими лимонним соком. За традицією багато англійські домогосподарки змагаються за право взяти участь у “млинцевих бігах” – забігу на 400 метрів серед жінок, що несуть в руках гарячу сковороду з млинцем, який на бігу слід підкинути як мінімум двічі. Забіг починається о 11 годині ранку, коли дзвонять церковні дзвони. Перемагає учасниця, якій вдається підкинути і перевернути млинець на сковорідці найбільше число раз.

В кінці уроку учні почастували справжніми українськими млинцями.

Веселої Масляної!