1

Щорічно у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки наша держава відзначає День Соборності. Акт Злуки увінчав соборницькі прагнення українців обох частин України – Наддніпрянщини та Наддністрянщини – щонайменше з середини XIX століття. Це була основоположна подія для українського державотворення. Ідея соборності завжди була наріжною й актуальною для українців. Від другої половини ХІХ століття українська політична єдність стала одним із провідних мотивів декларацій та діяльності національного руху по обидва боки від Дніпра. Соборність передбачає не лише пам’ять про минуле, а й потребує згуртованої спільної праці та взаємодії в сучасній Україні, коли ми, з різних регіонів, спілкуємося, разом працюємо, створюємо знакове і важливе.
В цьому році шкільна родина долучилася до святкових заходів онлайн. Для 2-11 класів класні керівники підготували та провели тематичні інформаційні години. Учні школи приєдналися онлайн до щорічної Всеукраїнської акції «Живий ланцюг Соборності», сфотографувавшись із символами нашої держави. Вчителями історії під час уроків разом із старшокласниками створили усний журнал «Єдина Україна від Заходу до Сходу».
До відома. Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки  і Західноукраїнської Народної Республіки в одну державу.