День Соборності

1548077148-5805

22 січня шкільна громада разом з усією Україною відзначає День Соборності. У цей день 1919 року у Києві було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Про 101-у річницю події розповідали учням вчителі історії та класні керівники. Комітет з навчання шкільного парламенту закликав всіх бажаючих продовжити традицію та приєднатися до челенджа: «Прочитай та розкажи другу факти про незалежність України». Учні 9-х та 10-х класів долучилися до флешмобу на Соборній площі. Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання усіх, хто загинув за волю України. Опісля на Соборній площі утворили довгий «живий ланцюг», взявшись за руки. А школярі вишикувалися у великий напис «Єднаємо Україну». Захід завершився спільним виконанням гімну України.
До відома: День Соборності — свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
У цей день прийнято також згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 р. – прийняття IV Універсалу УЦР, яким проголошувалася повна незалежність УНР.