День науки в школі

information_items_31508

Складно собі уявити сучасне життя без досягнень науки. Адже лише завдяки науці людство досягло прогресу розвитку пройшло шлях від перших спроб вивчення світу до космічних польотів та нанотехнологій. Щоб оцінити заслуги науки перед суспільством, у третю суботу травня в Україні відзначається професійне свято працівників науки.
Свято запроваджене в Україні «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України…» згідно з Указом Президента України «Про День науки» від 14 лютого 1997 року № 145/97.
Мета цього свята – вшанування наукових традицій, досягнень учених, якими ми цілком справедливо пишаємося, і на яких покладаємо великі сподівання.
Науковий потенціал Україні вважається одним з найкращих в Європі. Українські вчені є авторами безлічі винаходів у різних областях науки.
День науки відзначають співробітники 167 наукових установ, які входять до складу НАН України. Їх наукові досягнення представлені роботами 12740 тисяч висококваліфікованих наукових спеціалістів. За статистикою, в установах, підконтрольних Національної Академії Наук України, зараз працюють близько 35 000 чоловік. Крім того, наукові розробки постійно ведуться в 330 вищих навчальних закладах країни, в яких також проводиться святкування Дня науки.
Ми в переддні цього свята запросили до школи наших друзів – Черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького з навчально-наукового інституту природничих наук з кафедри біології та біохімії Назаренко Наталія Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент; Шмиголь Ірина Василівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач та Кучер Віта Володимирівна, старший лаборант; з кафедри хімії та наноматеріалознавства Бойко Віра Іванівна, кандидат хімічних наук, доцент, Чамата Людмила Євгеніївна, старший лаборант; Черкаський державний технологічний університет з хіміко-технологічного факультету кафедри хімічних технологій і водоочищення Дзігора Юлія Вікторівна, аспірантка. Учні школи стали свідками сучасних експериментів, дослідів та наукових доведень щодо захисту людського організму від шкідливих впливів та продуктів харчування.

Щиро вітаємо науковців та всіх причетних до науки громадян зі святом творчої праці – Днем науки!
Бажаємо усім педагогічним працівникам, які несуть науковий пошук у школу, ученим, науковим дослідникам міцного здоров’я, невтомності у новаторському пошуку, втілення інноваційних проектів задля прогресу та розвитку!