День цивільного захисту

Golovne-zadannia

Щоб навчити учнів  діяти зібрано та рішуче, не розгубитися у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, в школі  відбувся  День цивільного захисту та комплексне об’єктове тренування. Учні та педагогічний колектив школи удосконалили свої теоретичні знання і практичні навички щодо дій в умовах екстремальних ситуацій, перевірили здатність грамотно і чітко діяти , щоб захистити своє здоров’я та життя. День розпочався збором керівного складу,  де  начальник штабу цивільного захисту школи, заступник директора з навчально-виховної роботи Карбівнича І.В. оголосила присутнім мету і завдання,  ознайомила з графіком проведення Дня ЦЗ в школі.
Під час єдиної виховної години учні розширили свої знання про дії  у надзвичайних ситуаціях. Протягом дня  діяли виставки плакатів, постерів та малюнків. У цікавій та змістовній формі класними керівниками 9-х класів було проведено урок-гру «Щасливий випадок», де учні знайомились з надзвичайними ситуаціями природного походження та алгоритмом дій. Учні 5-6-х класів взяли активну участь у вікторині ««Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях», де вчитель предмету «Основи здоров’я» Молодичук Г.П. розповіла дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки, про правила поведінки на водоймах. Цікаво та нетрадиційно пройшов урок  під назвою «Екстремальна подорож» для учнів 7-х класів. Учні 1-2-х класів переглянули навчальні мультфільми «Азбука безпеки». Третьокласники взяли участь у захоплюючій грі « Захисти себе». Під час гри діти не лише дізнались , що треба робити у надзвичайній ситуації, а й  вчились користуватись протигазом, респіратором та ватно-марлевою пов’язкою. Учні 4-х класів взяли участь у вікторині «Юні рятівники», де вивчали як діяти при пожежі. Крім того протягом дня учні 7-11-х класів  мали змогу відвідати практичне заняття «Знайомий незнайомець вогнегасник», метою якого було познайомити щколярів  з видами вогнегасників та спробувати практично їх застосувати. Вчителі курсу «Захист Вітчизни» Вербицький С.В. та Плахотня Г.Л. провели комбіновану естафету з елементами виконання нормативів, контрольних завдань за програмою «Цивільний захист» та « Перша долікарська допомога». Завершальним етапом була евакуація школи, де учні і вчителі продемонстрували обізнаність і підготовку з цивільного захисту населення на випадок надзвичайних ситуацій. До тренування залучались ланки спеціалізованого формування цивільного захисту: ланка спостереження (командир Будавіцька С.В.), медична ланка (командир Плахотня Г.Л.), ланка пожежогасіння (командир Бойченко О.В.), ланка охорони громадського порядку (командир Нечипоренко С.О.) ланка зв’язку та оповіщення (командир Задиранов О.Б.), евакуаційна ланка (командир Парначова Н.В.). Оцінка їх дій проводилась по мірі розгортання і приведення у готовність та в ході виконання робіт з евакуації людей та ліквідації пожежі. День цивільного захисту під гаслом «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!» проведено цікаво та повчально.   Усі переконалися в тому, що отримані знання знадобляться у повсякденному житті.