Акція «Діти за чисту воду і проти поліетилену! »

Учні школи, члени ВДС « Екологічна Варта» та міського екологічного дитячого клубу «Аква», відзначили Всесвітній День Води проведенням в місті громадської  екологічної акції «Діти за чисту воду і проти поліетилену! Протягом двох годин в центрі міста,  на Соборній площі,  56 активістів дитячого екологічного руху ділилися з громадянами інформацією про основні екологічні проблеми водойм, причини їх виникнення та можливі шляхи вирішення, пропагували ідеї сталого  розвитку, агітували відмовлятися від використання  в побуті найпоширеніших та найнебезпечніших забруднювачів довкілля – поліетилену і пластику. Учасники акції прийшли не з пустими руками, принесли з собою стіннівки присвячені воді, екологічні багаторазові сумки та розроблені учнями наліпки «Ні пластиковим пакетам !» .

Просто неба, не звертаючи увагу на пронизливий холодний вітер, виступав екологічний дитячий театр « Аква».  Цариця Вода та її свита: Гідра, Дніпро, Золота рибка, Краплинка – вітали громаду зі святом Води, ділилися проблемами, прохали про допомогу. Натхненний виступ дітей  привернув увагу не тільки пересічних громадян, а й представників облдержадміністрації під стінами якої  і відбувалася ця акція.

Невдовзі навколо імпровізованої сцени зібралася юрба з небайдужих та зацікавлених людей , які зголосилися висловити свою громадянську позицію, щодо піднятої дітьми проблеми, та  стати учасниками  соціологічного опитування. Люди охоче йшли на контакт, відверто ділилися своїми думками. На площі панувала атмосфера доброзичливості і взаєморозуміння. Виявилося, що дорослих і дітей турбують  одні і ті ж  проблеми, і висловлюють вони їх  спільними словами, але ентузіазму по їх подоланню у дітей все ж виявилося більше. Сьогодні, на цій площі діти спонукали дорослих до дій.  Вони пропонували зробити свій,  такий  маленький з позиції затрат,   але величезний з позиції вирішення екологічних проблем сьогодення вибір – поміняти звичайний поліетиленовий пакетик на багаторазову екологічну сумку. Як підсумок акції за дві години дітям вдалося опитати 178 осіб,  зібрати 62 поліетиленових пакети, обміняти у громадян 15 поліетиленових сумок на еквівалентну кількість багаторазових екологічних і,  головне, вручити 105 наліпок «Ні пластиковим пакетам!» бажаючим змінити свій стиль життя.

th_IMG_0593.jpg